• Warsaw Dental Medica Show to 200 wystawców, 11,3 tys. gości i 20 tys. mkw. powierzchni wystawowej
  • Wystawcy WDMS zauważają, że po okresie pandemii branża stomatologiczna wraca do dawnej aktywności
  • W ocenie Tomasza Szypuły, prezesa zarządu Ptak Warsaw Expo, tworzony w stolicy Polski Warsaw Dental Medica Show ma potencjał, który połączony z determinacją organizatorów sprawi, że przedsięwzięcie to skutecznie będzie rywalizowało z największymi, tego typu wydarzeniami na rynku europejskim

Warsaw Dental Medica Show po raz V

Jaki przebieg WDMS zadowoliłby wystawców? Taki, który wyznaczony jest dużą liczbą odwiedzających gości. W 2022 r., według wstępnych ostrożnych szacunków, powinno być ich ponad 11 tys. To zdecydowanie więcej niż w trakcie pierwszej edycji tej imprezy, kiedy to tereny wystawiennicze w Nadarzynie pod Warszawą odwiedziło nie więcej niż 5,0 tys. osób.

Na co liczą wystawcy WDMS

Wiesław Królikowski prezes Denon Dental:

Liczymy na rozwój targów, bo Nadarzyn jest usytuowany w pobliżu siedziby firmy (Konstancin Jeziorna). To oczywiste, że chcemy, żeby odwiedziła nas jak największa liczba klientów. Po wielomiesięcznym okresie pandemii nareszcie można się spotkać bez ograniczeń.

Wznawiamy cykl szkoleń dotyczących nowych technologii, z którymi stomatolodzy powinni być na bieżąco, aby móc optymalnie realizować codzienne obowiązki. Mam na myśli protetykę, implantologię, ortodoncję, szczególnie systemy cyfrowe funkcjonujące we wszystkich tych dziedzinach. Prezentujemy nowe modele urządzeń, np drukarki, a także  m.in. oprogramowanie, żywice.

Dariusz Stój, prezes Optidental:

Pokazujemy zaawansowany sprzęt diagnostyczny stosowany w nowoczesnej stomatologii. W obszarze obrazowania prezentujemy wszystkie narzędzia, które pomagają lekarzom dentystom w codziennej pracy. Liczymy na dużą liczbę gości. Już pierwszego dnia przeprowadziliśmy wiele interesujących rozmów z osobami zainteresowanymi nasz ofertą.

Powierzchnia - mocne strony WDMS  

Liczba firm prezentujących oferty podczas WDMS nie zmieniła się znacząco od tej sprzed roku lub dwóch (oscyluje wokół 200). Na ich potrzeby organizator WDMS oddał do dyspozycji 20 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej. To dużo, bo średnio na jednego wystawcę przypada 100 mkw. Dla porównania Krakdent dysponuje powierzchnią wystawienniczą rzędu 11 tys. mkw., na której rozmieszczanych jest z reguły ok. 450 wystawców. W ciągu trzech dni imprezy krakowskie targi odwiedza 17 tys. gości.

Czas pandemii dla branży wystawienniczej

Tomasz Szypuła prezes zarządu Ptak Warsaw Expo:

Targi Warsaw Dental Medica Show przekonują nas, że warto inwestować w to, co ma znaczący potencjał rozwojowy – mówi infoDENT24.pl Tomasz Szypuła prezes zarządu Ptak Warsaw Expo.

Czas pandemii był trudnym okresem dla wielu branż, w tym naszej. Wiemy jednak, że kontrahenci czekali na spotkania i rozmowy o biznesie twarzą w twarz. Okres pandemii pokazał, że formuła wirtualna nie jest optymalna dla biznesu, Tak więc powrót do targów w realnej rzeczywistości wszyscy uczestnicy branży stomatologii i medycyny estetycznej przyjęli z zadowoleniem – mówił Tomasz Szypuła.

Ten trudny czas nauczył nas, że razem jesteśmy w stanie zrobić więcej. Wypracowaliśmy szereg zabezpieczeń i środków, które gwarantują bezpieczeństwo odwiedzających. Teraz już wiemy, co robić, aby niezależnie od tego co przyniesie przyszłość, relacje biznesowe w świecie rzeczywistym nie podlegały nadmiernym perturbacjom – dodał prezes zarządu Ptak Warsaw Expo.

W ocenie Tomasza Szypuły funkcjonujący w stolicy Polski Warsaw Dental Medica Show ma potencjał, który połączony z determinacją organizatorów sprawi, że przedsięwzięcie to skutecznie będzie rywalizowało z największymi, tego typu wydarzeniami na rynku europejskim.