• KRAKDENT znowu na mapie stomatologicznej Polski po absencji w 2020 i w 2021 r.
  • KRAKDENT to 300 wystawców z Polski, ale także z kilkunastu państw z całego świata.
  • Mocnym punktem KRAKDENT jest zawsze bogaty program edukacyjny – KRAKDENT-edu.  

KRAKDENT - reaktywacja 

- Fakt, że pierwszy dzień Targów KRAKDENT® przypada w Światowy Dzień Zdrowia ma dla nas symboliczny wymiar. W marcu 2020 r. - na tydzień przed rozpoczęciem targów z powodu rozprzestrzeniającego się koronawirusa – musieliśmy je przenieść na późniejszy termin, co wiązało się z bardzo wieloma niedogodnościami. Dwa lata później branża stomatologiczna ponownie odwiedzi EXPO Kraków, aby nabyć nowe produkty, nawiązać lub utrwalić dotychczasowe kontakty, podzielić się wiedzą i doświadczeniem. W tym czasie wielu z nas przekonało się, jak ważne jest zdrowie i wzajemne relacje, dlatego w 2022 r. jeszcze bardziej doceniamy, że możemy się spotkać stacjonarnie z wystawcami i odwiedzającymi – podkreśla Grażyna Grabowska, Prezes Targów w Krakowie.

KRAKDENT - największa stomatologiczna impreza 

300 wystawców z Polski, ale także m.in. z: Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Płd., Niderlandów, Niemiec, Rumunii, Słowacji, Szwajcarii, Włoch, blisko 200 godzin kursów medycznych, szkoleń, wykładów oraz Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny Dental Spaghetti w ramach programu KRAKDENT-edu, szereg atrakcji na scenie KRAKDENT MeetUp i imponująca liczba nowości prezentowanych na stoiskach – to wszystko w trakcie trzydniowego wydarzenia w Krakowie. To ważny moment, nie tylko dla środowiska lekarzy, ale i całego miasta, dla którego turystyka biznesowa jest istotna w rozwoju gospodarczym.

KRAKDENT  - sprawdzone rozwiązania i nowinki 

Codzienna, prawidłowa higiena jamy ustnej ma ogromny wpływ na stan zdrowia całego organizmu. Niestety, pomimo rosnącej świadomości, nadal wiele osób odkłada wizytę na „później”. Najczęstszym powodem jest strach – aż 15 proc. populacji cierpi na dentofobię, czyli paniczny lęk przed dentystą. Na pomoc przychodzi technologia, która sprawia, że zabiegi wykonywane są w krótkim czasie, całkowicie bezboleśnie. Na targach KRAKDENT® prezentowanych będzie kilkadziesiąt nowości rynkowych, które ułatwiają codzienną pracę lekarzy i sprawiają, że pacjent podczas zabiegu czuje się komfortowo.

KRAKDENT - szkolenia, warsztaty, prezentacje

Mocnym punktem Targów KRAKDENT® będzie bogaty program edukacyjny – KRAKDENT-edu, na który składają się przede wszystkim kursy medyczne i praktyczne warsztaty w salach seminaryjnych EXPO Kraków oraz szkolenia na stoiskach wystawców. W programie nie mogło zabraknąć cenionego przez środowisko lekarzy – Międzynarodowego Kongresu Stomatologicznego Dental Spaghetti skupiającego wybitnych ekspertów. W tym roku sesje przedkongresowe odbędą się 8 kwietnia w hotelu Park Inn by Radisson Krakow. Kursy praktyczne poprowadzą dr Fernando Miñambres Freijeiro, prof Louis Hardan, dr Kostas Karagiannopoulos, dr Marco Martignoni.

W drugiej połowie dnia uczestnicy spotkają się na Seminarium Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Kosmetycznej ESCD, które poprowadzą absolwenci Kois Institute w Seattle, a także certyfikowani mentorzy tego ośrodka: dr n. med. Maciej Żarow, lek. stom. Marcin Joniec, lek. stom. Michał Sypień, lek. stom. Tomasz Sypień.

Kongres Dental Spaghetti odbędzie się 9 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, a wiedzą podzielą się m.in.: dr Fernando Miñambres Freijeiro, Paul Gerloczy, dr Kostas Karagiannopoulos, dr Marco Martignoni, Daniele Rondoni, dr Fernando Rojas-Vizcaya.

KRAKDENT - Strefa Kariery

Branża stomatologiczna rozwija się w błyskawicznym tempie, co wiąże się z rosnącą konkurencją na rynku. Zarówno małe gabinety stomatologiczne, jak i duże kliniki stomatologiczne stale poszukują wykwalifikowanych pracowników, aby sprostać wymaganiom pacjentów. Z tą myślą na Targach KRAKDENT® powstanie Strefa Kariery – miejsce, w którym będzie można nawiązać nowe zawodowe kontakty.

KRAKDENT  - pomoc dla Ukrainy

Co roku podczas Międzynarodowych Targów Stomatologicznych KRAKDENT® organizowana jest akcja charytatywna DENTOPOMOC, w ramach której wystawcy przekazują środki i akcesoria do higieny jamy ustnej wychowankom domów dziecka i rodzinom zastępczym z Małopolski. W tym roku w związku z atakiem Rosji na Ukrainę akcja rozpoczęła się już na miesiąc przed targami, a zebrane dary przekazywane są kobietom i dzieciom z Ukrainy przebywającym w Krakowie oraz przesyłane bezpośrednio do Ukrainy. Akcja potrwa do 6 kwietnia.

Medora & Sławomir Łosowski - Kombi for Ukraine

Sztuka, moda, odzież medyczna to wyjątkowy projekt który łączy różne branże w jednym celu – pomoc poszkodowanym w wojnie na Ukrainie. Polski producent odzieży medycznej - MEDORA we współpracy ze znanym muzykiem Sławomirem Łosowskim, autorem przeboju „Słodkiego miłego życia”, liderem grupy KOMBI oraz autorem rysunków „GRA-FIKA” przygotowali specjalnie na 28. Międzynarodowe Targi Stomatologiczne – KRAKDENT wyjątkowe bluzy medyczne.

Podczas targów będzie prowadzona ich sprzedaż, a 100 zł z każdego zakupionego kompletu medycznego z wyhaftowaną „GRA-FIKĄ” trafi na konto Polskiej Akcji Humanitarnej na wsparcie dla Ukrainy. Na tę samą zbiórkę trafią pieniądze uzyskane ze sprzedaży prac z wystawy „GRA-FIKI” Sławomira Łosowskiego, z którym będzie można się spotkać w piątek, 8 kwietnia.

Szczegóły KRAKDENT
Bilety online z 50 proc. rabatem 
Zapisy na Kongres Dental Spaghetti i szkolenia KRAKDENT-edu