PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Targi KRAKDENT® przesunięte na 2022 r. (EXPO Kraków to nadal szpital tymczasowy)

Autor: miro • Źródło: ms
24-03-2021, 12:10
Targi KRAKDENT® przesunięte na 2022 r. (EXPO Kraków to nadal szpital tymczasowy) KRAKDENT 2015 - po raz pierwszy w EXPO KRAKÓW (fot. infoDENT24.pl)
Okazuje się, że KRAKDENT® nie odbędzie się w 2021 r.  Organizatorzy targów stomatologicznych otrzymali od ministra zdrowia decyzję administracyjną, przedłużającą o kolejne dwa miesiące (maj i czerwiec) funkcjonowanie szpitala tymczasowego w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

- Decyzja ta, mająca znamiona działania siły wyższej, uniemożliwia nam zorganizowanie w planowanym czerwcowym terminie targów KRAKDENT®, do czego byliśmy zobowiązani m.in. podpisanymi z Państwem porozumieniami - m.in. czytamy  w piśmie sygnowanym przez firmę Targi w Krakowie do wystawców.

Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie przeprasza i wyjaśnia sytuację:

Nie jest to dla nikogo – ani dla Państwa, ani dla nas – dobra wiadomość, aczkolwiek obserwując niemalejącą falę pandemii - zrozumiała z punktu widzenia dobra społecznego.

Nasza branża, żyjąca z organizacji spotkań (targów i kongresów), została bardzo dotkliwie dotknięta skutkami epidemii. W ubiegłym roku udało nam się zrealizować zaledwie kilka z kilkudziesięciu wydarzeń. Nasz przychód - w porównaniu do tego z 2019 r. - zmalał o 75 proc.

Dzięki posiadanym środkom na rozwój firmy, zawieszeniu spłacania rat kredytowych, dzięki wdrożonym oszczędnościom i ograniczeniom oraz pomocy z tzw. pierwszej tarczy antycovidowej trwamy nadal i planujemy realizację naszych jesiennych wydarzeń, funkcjonowanie jest trudne, ale niezagrożone. Szerzej o tym opowiadałam w wywiadzie opublikowanym na portalu infoDENT24.pl.

Mimo podejmowanych przez nas działań nie spotkamy się więc na targach Krakdent w 2021 r., zapraszamy na wiosnę 2022 r., miejmy nadzieję ze już w normalnej rzeczywistości.

***

Decyzja ministra zdrowia wydana została na podstawie art. 11h ust. 2 i ust. 4-5 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 1842, z późn. zm.).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
KRAKDENT   Grażyna Grabowska   EXPO Kraków   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH