PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Tajwańczycy puszczają oko do polskich dentystów

08-03-2013, 00:03
Tajwańczycy puszczają oko do polskich dentystów (fot. wikipedia.org)
Tajwańczycy puszczają oko do polskich dentystów (fot. wikipedia.org)
Jedenaście firm z branży dentystycznej i medycznej zaprezentowało swoje produkty w ramach wizyty Tajwańskiej Misji Handlowej, która zawitała do Warszawy. Prezentacja oferty, połączonej z seminarium, to wyraźny sygnał, że polskim rynkiem stomatologicznym zainteresowane są kolejne firmy z Azji.

Firmy z Dalekiego Wschodu (głównie Chin) coraz aktywniej promują swoje produkty na polskim rynku. Wiele z nich od lat prezentuje się w czasie największych imprez targowych. Wprawdzie na liście wystawców tegorocznego KRAKDENT-u nie ma firm z Tajwanu, są za to dwie z Korei Płd. Ich widok przestaje dziwić, jednak w dalszym ciągu Azjaci muszą pracować nad zdobyciem zaufania polskich dentystów.

Jedną z prób nawiązania dialogu gospodarczego była marcowa wizyta Tajwańskiej Misji Handlowej. Do Polski przylecieli przedstawiciele 11 firm, którzy zaprezentowali takie produkty jak: tajwańskie systemy ortodontyczne, implanty, systemy implantów zębowych, nową generację leków przeciw paradontozie, ochronną fototerapię przeciw paradontozie, materiały protetyczne, usuwalne częściowe protezy, kompozyty (Bicera, Osteocera), pełne korony ceramiczne. Pełną listę firm z kontaktami prezentujemy poniżej.

- Pierwsza wizyta w Polsce firm stomatologicznych z Tajwanu była próbą poznania rynku. Trzon misji stanowiły firmy implantologiczne. Prezentację produktów wspierali profesorowie z Uniwersytetu Medycznego Tajpej na Tajwanie, którzy w ramach seminarium opowiadali o nowoczesnych technologiach i ich zastosowaniu w stomatologii. Sukces wizyty byłby zdecydowanie większy gdyby nie fakt, że większość polskich importerów i dystrybutorów w ostatniej chwili zrezygnowała z udziału tłumacząc się przygotowaniami do KRAKDENT-u poinformowała infoDENT24.pl Ewa Skrzek z Taiwan Trade Centre w Warszawie, która wspierała wizytę.

Tajwańczykom nie udało się zatem znaleźć agentów do dystrybucji swoich produktów. W ramach misji, część delegacji odwiedziła kilka warszawskich gabinetów stomatologicznych. Czy polscy dentyści skusili się na azjatyckie produkty - oficjalnie nie wiadomo.

Wizytę w Warszawie zorganizowała Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA)  - najważniejsza niekomercyjna handlowa organizacja na Tajwanie. Wspólnie sponsorowana przez rząd, stowarzyszenia przemysłowe oraz organizacje komercyjne, TAITRA pomaga firmom i producentom na Tajwanie w podnoszeniu ich konkurencyjności i radzeniu sobie z wyzwaniami na rynkach zagranicznych.

Kolejne podejście Azjatów do polskiego rynku stomatologicznego zaplanowano pod koniec roku.

Pobierz listę firm z Taiwanu:

Tajwańska Misja Dentystyczna - kontakty

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH