• Dostawcy systemu Invisalign korzystają z programu Align`s Advantage, który oferuje zniżki na leczenie na podstawie liczby zgłoszonych pacjentów.

  • Warunki są przejrzyste i równe dla wszystkich lekarzy dentystów.
    Leczenie systemem Invisalign może być zalecone jedynie przez certyfikowanego specjalistę – stomatologa lub ortodontę.

  • Align wykorzystuje dane uzyskane od ponad 10,2 mln pacjentów, aby usprawnić proces planowania leczenia, uczynić go bardziej przewidywalnym i łatwiejszym dla lekarzy.

Certyfikacja i współpraca lekarza z Align Technology

Lekarze zainteresowani współpracą z Align Technology muszą ukończyć dwudniowe szkolenie, po którym otrzymują certyfikat Invisalign. Jeszcze przed jego rozpoczęciem firma Align oferuje każdemu uczestnikowi wsparcie w przygotowaniu do certyfikacji, zapoznaniu się z systemem planowania leczenia ClinCheck itp. Po uzyskaniu certyfikatu lekarz rozpoczyna ścisłą współpracę z działem klinicznym, opiekunem klienta i obsługą klienta w zakresie planowania i wdrażania leczenia.

A jak wygląda system rozliczeń między dostawcą systemu a lekarzem?

Certyfikowani lekarze Invisalign akceptują plan leczenia pacjenta i zamawiają personalizowane nakładki poprzez stronę internetową Invisalign Doctor Site zgodnie ze standardowymi warunkami firmy Align.

Cenę leczenia ustala każdorazowo lekarz – w zależności od wady zgryzu i liczby etapów.

Tzw. opłata laboratoryjna za stosowanie systemu Invisalign jest pobierana od wszystkich certyfikowanych lekarzy.

Dostawcy systemu Invisalign korzystają z programu Align`s Advantage, który oferuje zniżki na leczenie na podstawie liczby zgłoszonych pacjentów. Warunki są przejrzyste i równe dla wszystkich lekarzy.

Poza szkoleniami certyfikacyjnymi firma Align każdego roku organizuje prawie 2000 wydarzeń edukacyjnych w całym regionie EMEA. Podczas licznych warsztatów i szkoleń lekarze mają okazję przedstawić przypadki, z jakimi mieli do czynienia, omówić specyfikę leczenia i nawiązać kontakty z kolegami po fachu. Kursy są dopasowane do ich potrzeb, dzięki czemu mogą poszerzać swoją wiedzę i rozwijać praktykę lekarską.

Współpraca z lekarzami jest podstawowym obszarem działalności firmy Align i jest tak samo ważna, jak ich rola w leczeniu nakładkami Invisalign.

Nowy uśmiech z systemem Invisalign? Tylko pod kontrolą lekarza

Każdy mniej lub bardziej zunifikowany system oddala nas od sztuki leczenia – to kolejna granica, którą przekraczamy w medycynie.

Kilka kroków na skróty, wykonali dostawcy nakładek ortodontycznych do leczenia zgryzu w domowym zaciszu. Natomiast warto podkreślić, że leczenie systemem Invisalign może być zalecone jedynie przez certyfikowanego specjalistę – stomatologa lub ortodontę.

Firma Align od zawsze była zwolennikiem leczenia z udziałem lekarza, podjęła działania edukujące branżę i konsumentów na temat obecności i kontroli lekarza na każdym etapie leczenia. Ma to niezwykle istotne znaczenie nie tylko dla bezpieczeństwa pacjenta, ale również dla optymalizacji wyników leczenia.

Align wykorzystuje dane uzyskane od ponad 10,2 mln pacjentów, aby usprawnić proces planowania leczenia, uczynić go bardziej przewidywalnym i łatwiejszym dla lekarzy. Nawet jeśli lekarz ustali rzadsze wizyty kontrolne, zalecane jest utrzymywanie regularnego kontaktu z pacjentem lub zdalne monitorowanie leczenia za pomocą jednego z narzędzi (np. Invisalign Virtual Care).

***

Największym światowym producentem alignerów i twórcą systemu Invisalign jest firma Align Technology, która ogłosiła plany uruchomienia nowoczesnego zakładu produkcyjnego we Wrocławiu. O czym informowaliśmy.

Polska będzie promieniować systemem Invisalign na cały świat

Czytaj także: System Invisalign pod lupą: koszty, leczenie, współpraca z pacjentem