PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Świętajno poszukuje dentysty na własną rękę

Autor: miro • Źródło: ms
19-04-2021, 13:14
Świętajno poszukuje dentysty na własną rękę Gmina dołoży do kontraktu NFZ (fot. unsplash)
Radni gminy Świętajno starają się pozyskać dentystę, który byłby zainteresowany realizowaniem w tym rejonie świadczeń stomatologicznych „na NFZ”. Są zachęty.

- Sprawa jest patowa. NFZ w Olsztynie podpisze umowę na świadczenie usług stomatologicznych z chętnym dentystą, z tym, że takiego dentysty nie ma.

Wójt gminy Alicja Kołakowska apeluje do dentystów o pomoc w leczeniu mieszkańców Świętajna. Poszukiwania chętnych za pośrednictwem OIL w Olsztynie i Białymstoku nie przynosi oczekiwanego rezultatu, podobnie jak zgłoszenia rozesłane po uczelniach medycznych.

- Zainteresowanie ofertą nie zwiększyły obietnice dofinansowania zakupu nieruchomości oraz dołożenia do wyposażenia gabinetu stomatologicznego.

Na terenie gminy Świętajno działają dwa stomatologiczne gabinety prywatne: w Spychowie (realizuje także kontrakt NFZ) i Świętajnie (poza kontraktem NFZ).

Alicja Kołakowska martwi się stanem zdrowia jamy ustnej dzieci, które w obecnej sytuacji praktycznie pozbawione zostały opieki stomatologicznej. W rozmowie z serwisem tygodnik.szczytno.pl powiedziała  m.in., że stawianie tylko na dentobus nie jest najlepszym rozwiązaniem, ze względu na fakt, że okazjonalne spotkanie z dentystą nie rozwiąże wszystkich problemów miejscowych dzieci w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   konkursy stomatologia  

POLECAMY W SERWISACH