PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Straumann przejmuje Artis Bio Tech

ms
05-10-2020, 16:10
Straumann przejmuje Artis Bio Tech Artis Bio Tech
- W pierwszym kroku Grupa Straumann wkroczyła do Rumunii, zakładając lokalną spółkę zależną Straumann Dental. Przejmując Artis, potwierdzamy zobowiązanie do rozwoju działalności stomatologicznej w Rumunii - mówi George Dumitrescu, country manager Straumann Dental.

Biznes Artis Bio Tech rozwijał się stabilnie. Obroty firmy podwoiły się w latach 2017-2019 do 21 mln zł. W 2019 r. zysk firmy, zatrudniającej tylko 15 pracowników, podwoił się do 6,3 mln zł. Spółka kontrolowana jest przez trzech przedsiębiorców. Są to: Ion Nicolescu, Manuela Agatstein i Nicolae Nicolescu. Artis Bio Tech – firma rodzinna - od 15 lat działa na rynku dystrybucji produktów implantologicznych.

Szwajcarska firma jest znaczącym uczestnikiem rynku systemów implantów dentystycznych, posiada biura w ponad stu krajach i zatrudnia 7 tys. pracowników, natomiast

Grupa Straumann w Szwajcarii, której roczne obroty przekraczają 1,4 mld EUR, jest dostawcą kompletnych rozwiązań dla stomatologii estetycznej. Implanty Straumann są obecne na rynku rumuńskim od ponad 10 lat, stanowiąc segment premium.

Rumuńska spółka przejęta została przez szwajcarską grupę Straumann za pośrednictwem założonej pod koniec 2019 r. firmy Straumann Dental. Wartości transakcji nie ujawniono.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implanty   Straumann  

POLECAMY W SERWISACH