PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologiczne ramię CitoMed w Lux Med

Autor: miro • Źródło: ms
26-10-2021, 14:07
Stomatologiczne ramię CitoMed w Lux Med Citomed w grupie Lux Med pod pewnymi warunkami
UOKiK wydał zgodę warunkową na przejęcie przez Lux Med spółki Lecznice Citomed. Toruńska spółka oferuje m.in. pełen wachlarz świadczeń stomatologicznych.

Prezes UOKiK Tomasz Chróstny wydał zgodę warunkową na przejęcie przez Lux Med spółki Lecznice Citomed.  

O podpisanej umowie nabycia spółki Lecznice Citomed z Torunia przez Lux Med informowaliśmy już rok temu w materiale: Lecznice Citomed w grupie Lux Med.

Zgodnie z nałożonym warunkiem Lux Med musi m.in. utrzymać ceny usług diagnostycznych rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej w placówkach Lux Med i Citomed dla pacjentów, którzy płacą za usługi medyczne, nie korzystając z abonamentów na poziomie z cennika Lux Med w Toruniu z 31 sierpnia 2021 r. Kolejny warunek dotyczy współpracy Lux Med ze szpitalami publicznymi w zakresie podwykonawstwa badań diagnostyki obrazowej.  

 

Citomed ma rozwinięta ofertę usług stomatologicznych w narkozie. Podczas pierwszych wizyt lekarz przeprowadza rozmowę z pacjentem na temat schorzenia, a także zleca konieczne badania. Pomyślnie przejście kwalifikacji stomatologicznej oraz anestezjologicznej umożliwia poddanie się zabiegowi. Na sali operacyjnej obecne są dwa zespoły specjalistów – zespół stomatologiczny oraz anestezjologiczny. Oprócz lekarza dentysty i anestezjologa, na sali obecne są też pomoce – asysta stomatologiczna oraz wykwalifikowana pielęgniarka anestezjologiczna towarzysząca przy znieczuleniu ogólnym.

W ciągu dwóch godzin po zakończeniu zabiegu pacjent dochodzi do pełni sprawności na sali pooperacyjnej, gdzie o jego komfort oraz bezpieczeństwo dba wyspecjalizowany personel placówki. Pacjent pozostaje pod opieką anestezjologa do czasu całkowitego ustąpienia skutków działania podanych środków – zapewniają przedstawiciele Citomed.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sieć gabinetów stomatologicznych   Lux Med   Citomed  

POLECAMY W SERWISACH