PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia w konkursie Lider Innowacji

Autor: miro • Źródło: ms
27-10-2021, 09:01
Stomatologia w konkursie Lider Innowacji Od lewej Michał Maciej Kort, Grzegorz Kalbarczyk
W Konkursie Lider Innowacji 2021 na Lubelszczyźnie biorą udział dwie firmy z branży stomatologicznej: Implantik i Arkona.

Michał Maciej Kort Implantik głównym celem projektu było wdrożenie wyników prac badawczo rozwojowych w zakresie określenia właściwości użytkowych materiałów do produkcji wyrobów protetyki dentystycznej. W ramach projektu wybudowano budynek centrum protetyki i implantologii oraz kompleksowo go wyposażono.

Innowacją jest projektowanie i cyfrowa obróbka prac z wykorzystaniem m.in. systemu CAD CAM oraz technologia obróbki metali twardych.

Arkona laboratorium farmakologii stomatologicznej Grzegorz Kalbarczyk, firma farmaceutyczna specjalizująca się w produkcji materiałów stomatologicznych.

W ramach projektu Arkona zakupiła nowoczesną aparaturę laboratoryjną w celu rozwinięcia istniejącego już działu badawczo rozwojowego, poszerzona oferta badań pozwoliła na łatwiejsze opracowywanie nowych produktów dla branży stomatologicznej bez konieczności zlecania badań na zewnątrz.

Obie firmy funkcjonujące w branży stomatologicznej  startują w kategorii zdrowie.

Dwunastka nominowanych to firmy świadczące usługi w różnych branżach. Wszystkie projekty łączy wysoka innowacyjność i konkurencyjność, a zrealizowane zostały dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich. Projekty. 

Działania tych firm wpisują się w cztery kategorie konkursowe, zgodne z tzw. inteligentnymi specjalizacjami regionu: biogospodarka, medycyna i zdrowie, informatyka i automatyka oraz energetyka niskoemisyjna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH