PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Spółka Scanmed przejęta przez fundusz Abris

ms
01-12-2020, 09:05
Spółka Scanmed przejęta przez fundusz Abris Scanmed w transakcji sprzedaży (foto: pixabay)
Donatory Limited, spółka zależna funduszu Abris, podpisała z Dadley Investments (spółka z grupy Life Healthcare) umowę nabycia 100 proc. akcji Scanmedu. Transakcja przejęcia podlegać musi procedurze zatwierdzenia przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Scanmed to jeden z największych prywatnych podmiotów funkcjonujących w systemie ochrony zdrowia w Polsce. Działa w 42 lokalizacjach. na terenie całej Polski. Spółka chce zintensyfikować rozwój, a Abris ma wspierać firmę w tych planach.

Scanmed prowadzi cztery centra stomatologiczne:
Centrum Medyczne Armii Krajowej 5, Kraków
Przychodnię Scanmed Warszawska 24, Kraków
Centrum Medyczne Krasińskiego 9, Wrocław
Centrum Medyczne Mariańska 5a, Pabianice

Dotychczasowe inwestycje Abrisu w sektorze ochrony zdrowia to m.in. Dentotal Protect, dystrybutor stomatologicznych materiałów eksploatacyjnych i sprzętu w Rumunii.

Właściciel Scanmedu Life Healthcare (spółka z RPA) prowadzi m.in. dwa szpitale wielospecjalistyczne i trzy monospecjalistyczne oraz spółkę diagnostyczną Alliance Medical. W 2014 r. Life Healthcare  podpisał umowę kupna spółki Scanmed płacąc poprzedniemu właścicielowi (Black Lion Fund) 65 mln zł za 57 proc. akcji. Cała firma została wyceniona wówczas na 215 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Scanmed   stomatologia   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH