• „Długość życia” rolki na mediach społecznościowych ma pierwszorzędne znaczenie w budowaniu zasięgów
  • 85 proc. filmów na Instagramie jest oglądanych bez dźwięku. Robienie napisów ma sens
  • Na czym polega wezwanie do działania umieszczane w rolce
  • Tworzenie treści edukacyjnych pomaga pozycjonować lekarza dentysty w roli eksperta w stomatologii

Rolki: sól Instagrama 

Czy znasz prawdziwy powód, dlaczego rolki są takie dobre w strategii gabinetu stomatologicznego? Nie jest to coś oczywistego. Nie chodzi o to, że są aż tak bardzo faworyzowane przez algorytm Instagrama.

Powodem, który ma największe znaczenie jest ich „długość życia” na osi czasu. „Długość życia” postu w mediach społecznościowych to średni czas, przez jaki użytkownicy internetu są nim zainteresowani. Wyraża się to w reakcjach ludzi które konkretną treść: lubią, udostępniają lub komentują.

Każda platforma ma inną „długość życia” wpisu:
· Twitter: 18 minut;
· Facebook: 6 godzin;
· Instagram: 12-24 godzin;
· Linkedin: 24-72 godziny;
· Youtube: 3 tygodnie;
· Pinterest: 3 miesiące

Jeśli chodzi o rolki, to nie mają one ograniczeń i mogą przez wiele dni docierać do nowych odbiorców. Część z nich trafia do tysięcy, setek tysięcy czy nawet milionów użytkowników.

Zastosuj teraz 5 ważnych trików, które pomogą Ci dotrzeć do jeszcze większej liczby potencjalnych pacjentów. 

 

Trik nr 1: kreuj oryginalne treści

Tworzenie oryginalnych treści jest kluczowe, jeśli chcesz pojawiać się na głównej stronie Instagrama. Najważniejsze jest, aby tworzyć treści, które mają charakter edukacyjny lub rozrywkowy - z własnym niepowtarzalnym akcentem Twojego gabinetu stomatologicznego.

Instagram potwierdził, że priorytetowo traktuje filmy, które nie są w widoczny sposób przetwarzane z aplikacji innych firm np. TikTok. Treści nie powinny być też wielokrotnie używane, czyli kopiowane od innych użytkowników, bo przez to tracą swoją oryginalność.

Oczywiście kreowanie nowych treści może być czasochłonne, ale przecież każdy gabinet ma swoje codzienne życie i wiele różnych tematów, sytuacji i emocji związanych z pacjentami.

Trik nr 2: używaj kodowanych napisów 

85 proc. filmów na Instagramie jest oglądanych bez dźwięku. Używając napisy dotrzesz również do osób z wadami słuchu. Dodanie tekstu lub napisów na ekranie do Twoich filmów jest proste. Jest wiele aplikacji, które Ci w tym pomogą. Ja osobiście używam AutoCap na Android. Ta aplikacja ma rozpoznawanie języka polskiego i prosto robi się poprawki słów.

Trik nr 3: zapraszaj pacjentów do linku w BIO

Słyszałeś pewnie nie raz o słynnym call to action (CTA), czyli wezwaniu do działania. Najlepiej jak wyraźnie to umieścisz w rolce. Możesz to zrobić na kilka sposobów, osobno lub dowolnie je łączyć. Może to być słowne zaproszenie, napis, opis wideo czy też GIF. Twój cel to przekierowanie odbiorców do linku w Twoim BIO.  

Trik nr 4: udostępniaj rolki na swoim głównym kanale

Dzięki temu zwiększysz liczbę wyświetleń i szanse na viralowe (wirusowe) rozpowszechnienie rolki. Udostępnianie rolek na swoim głównym kanale jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie ich wyświetleń i szans na viralowe rozpowszechnienie. Co właściwie znaczy viralowy? To taki wpis, wideo, które posiada interesującą treść, która bardzo szybko rozprzestrzenia się w mediach społecznościowych.  Jeśli martwisz się, że nie będzie to wyglądało estetycznie, to możesz dodać okładkę na rolke w postaci wcześniej przygotowanego zdjęcia, tak aby dobrze pasowało do reszty treści.

Pamiętaj okładkę możesz dodać tylko w momencie tworzenia rolki.

Trik nr 5: Udostępniaj wartościowe treści edukacyjne

Jeśli myślisz, że rolki to tylko tańczenie przed kamerą, to zobacz, ile jest ciekawych treści edukacyjnych, z których można się dużo nauczyć. Wielu dentystów z całego świata z powodzeniem wykorzystuje rolki do edukacji pacjentów oraz innych dentystów. Tworzenie treści edukacyjnych pomaga pozycjonować Ciebie jako eksperta w stomatologii.

Tworzenie rolek na Instagramie to jedna z najlepszych taktyk 2022 r. Dzięki temu zwiększysz liczbę obserwujących, wyróżnisz się na tle stomatologicznej konkurencji i dotrzesz do nowych potencjalnych pacjentów.

 

   Michael T.  Strachanowski: ekspert marketingu stomatologicznego, założyciel najbardziej wyróżnionej przychodni medycznej w Londynie. Aktywnie zapełnia poczekalnie klinik w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Wspiera rozwój stomatologii cyfrowej. 

Michael T. Strachanowski: https://strachanowski.pl/
kontakt na Instagramie:@michaelstrachanowski
Masz pytanie, wątpliwość, uwagi? Napisz
michael@strachanowski.com lub zostaw komentarz poniżej.

Czytaj także inne artykuły w cyklu