PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Siedem cudów Krakdentu®

Autor: miro • Źródło: ms
08-04-2019, 08:20
Siedem cudów Krakdentu® Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Żeby odszukać siedem cudów świata, trzeba zjechać świat wzdłuż i wszerz, ale i tak niewiele więcej będzie można zobaczyć poza piramidą Cheopsa. Udając się do Krakowa na Targi Krakdent siedem cudów istotnych dla uczestników branży stomatologicznej można zobaczyć w ciągu trzech dni (11 – 13 kwietnia) i to w jednym miejscu   na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.

1. Dentysta w Afryce 
Bardzo ciekawie zapowiada się wykład inauguracyjny „Dentysta w Afryce”. Poprowadzi go Konrad Rylski - pomysłodawca projektu, w ramach którego od lat polscy stomatolodzy wyjeżdżają w ramach wolontariatu do Afryki. - Nigdy dotąd żadna praca nie dała mi tyle satysfakcji, jak ta wykonana na rzecz umożliwienia ludziom żyjącym w Afryce skorzystania z pomocy stomatologa. - powiedział gość specjalny targów po powrocie z pierwszej wyprawy na Czarny Ląd. Od tamtej pory minęło wiele lat, a Pan Konrad stale organizuje kolejne wyprawy podczas, których niesie pomoc miejscowej ludności. 11 kwietnia (czwartek) o godz. 10:30  sala Wiedeń B.


2. Akcja społeczna #JestemCzujnyOnkologicznie
Podczas tegorocznej edycji targów Krakdent po raz pierwszy odbędzie się akcja społeczna mająca na celu promocję czujności onkologicznej wśród dentystów. To właśnie stomatolodzy powinni stać się lekarzami pierwszego kontaktu w rozpoznawaniu podejrzanych zmian w jamie ustnej, a tym samym chronić zdrowie i życie wielu pacjentów. Będzie to największa akcja popularyzująca rolę stomatologów w rozpoznawaniu potencjalnie kancerogennych zmian w jamie ustnej pacjenta, gdyż Targi Krakdent gromadzą rocznie ponad 16 tys. dentystów.

Akcję #JestemCzujnyOnkologicznie przygotowano wspólnie z Fundacją do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie” wraz z partnerami merytorycznymi: Zakładem Stomatologii Zintegrowanej i Zakładem Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

3. Dentopomoc   
W tym roku ponownie odbędzie się akcja charytatywna Dentopomoc. Dzięki zaangażowaniu wystawców podopieczni małopolskich domów dziecka ponownie otrzymają przybory do higieny jamy ustnej. 

4. Scena Krakdent MeetUp
Nowością tegorocznej edycji będzie scena Krakdent MeetUp (Hala Dunajec), na której odbędą się liczne spotkania i prezentacje. Miejsce to z pewnością spodoba się wszystkim tym, którym zależy na uaktualnieniu i zdobyciu wiedzy.

5. Pokaz mody Medora by Eva Minge
Lekarskie uniformy nie muszą być nudne. Gościem targów będzie Eva Minge - znana na całym świecie projektantka mody. Pierwszego dnia Targów Krakdent (11 kwietnia, godz. 14:00) odwiedzający będą mogli wziąć udział w pokazie mody Medora by Eva Minge. Odbędzie się on na Scenie Krakdent MeetUp w Hali Dunajec. Podczas pokazu zaprezentowana zostanie kolekcja odzieży medycznej, która jest efektem współpracy projektantki z marką Medora.

6. Dentoexpress
"Dentoexpress", czyli gra targowa, w trakcie której wszyscy chętni - na wyznaczonych stoiskach partnerów - będą wykonywać wymagające wiedzy, umiejętności, a czasami także sprytu specjalne zadania. Za każde poprawnie wykonane zadanie uczestnicy otrzymywać będą naklejki – gdy zbiorą wszystkie, będą mogli odebrać atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

7. Program edukacyjny
Mocnym punktem Targów Krakdent jest bogaty program szkoleniowy: Krakdent-edu, Kongres Dental Spaghetti, konferencje i szkolenia firm organizowane w salach seminaryjnych podczas targów oraz liczne warsztaty na stoiskach. Imponująca liczba branżowych nowości, wśród których znajdziemy wszystko: od unitów, skanerów przez narzędzia chirurgiczne, materiały i preparaty wykorzystywane w trakcie zabiegów po najnowszej generacji technologie wspierające lekarzy w codziennej pracy. To wszystko czeka na tych gości, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz wymienić się doświadczeniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
KRAKDENT  

POLECAMY W SERWISACH