• Powstało 32. centrum stomatologiczne Medicover Stomatologia, które stworzone zostało w formacie o nazwie „Rytuał Uśmiechu”. W Warszawie działa ich 17.
  • Centrum przy ul. Powązkowskiej zostało przystosowane do potrzeb osób, które odczuwają strach przed wizytą u dentysty, także tych obciążonych traumą stomatologiczną 
  • Pod koniec I kw. 2023 r., sieć Medicover Stomatologia dysponowała 109 centrami dentystycznymi w Polsce i w Niemczech

32. centrum Medicover Stomatologia w „Rytuale Uśmiechu”

Podobnie jak powstałe wcześniej w Warszawie lokalizacje, m.in. na placu Konstytucji, w Elektrowni Powiśle czy Fabryce Norblina, również najnowszy adres przy ul. Powązkowskiej 42 zapewnia pacjentom atmosferę w rozwijanym od trzech lat koncepcie – „Rytuał Uśmiechu”. To już 32. centrum kraju, które stworzone zostało w tym formacie. W samej tylko Warszawie działa ich 17 – najwięcej w całym kraju. Łącznie, pod koniec I kwartału 2023 r., sieć dysponowała 109 lokalizacjami w Polsce i Niemczech.

– Rozwój na stołecznym rynku jest dla Medicover Stomatologia jednym z priorytetów. To tu narodził się nasz autorski koncept i tu tworzymy kolejne jego innowacyjne odsłony, które powstają w oparciu o najnowsze trendy na polskim oraz globalnym rynku dentystycznym, ale także, co niezwykle istotne, analizę potrzeb pacjentów – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

– Po udanym otwarciu m.in. Centrum Ortodoncji Nakładkowej, które powstało we współpracy z Invisalign, czy Centrum Metamorfoz w Elektrowni Powiśle - tym razem na warszawski rynek wprowadzamy miejsce, które specjalizować się będzie w interdyscyplinarnym leczeniu stomatologicznym ze szczególnym naciskiem na nowoczesne leczenie ortodontyczne.

– Taki model nowego centrum ma zapewnić pacjentom dostęp zarówno do wysokiej jakości kompleksowej opieki dentystycznej, jak również do fachowców i najnowszych rozwiązań, dzięki którym można skorygować wady zgryzu. W tym do coraz popularniejszego w ostatnich latach leczenia alignerami, czyli nakładkami, tu w całości realizowanego pod kontrolą ortodontów – wyjaśnia Wioletta Januszczyk.

Szerokie spektrum usług stomatologicznych

Przy ul. Powązkowskiej, na 226 m kw., pacjenci znajdą w sumie 6 w pełni wyposażonych gabinetów, a także ekspertów z 13 najważniejszych dziedzin współczesnej stomatologii. Zakres usług obejmuje m.in. leczenie zachowawcze, endodoncję, ortodoncję, protetykę, implantologię, chirurgię stomatologiczną, pedodoncję, fizjoterapię stomatologiczną oraz zabiegi medycyny estetycznej.

Wyróżnia je także technologia. Nie inaczej jest na Powązkowskiej. Oprócz 6 gabinetów leczący się tu znajdą także w pełni wyposażoną pracownię RTG i tomografii oraz cyfrowe projektowanie uśmiechu 3D. Ponadto na wyposażeniu centrum są mikroskopy endodontyczne. 

 – Zarówno pod względem dostępności do specjalistów, jak i technologii najnowsze centrum zostało tak przygotowane, aby każdy pacjent, niezależnie od problemu, znalazł tu fachową pomoc. Szczególnie jeśli poszukuje opieki ortodontycznej doświadczonego lekarza, ale także wymaga znacznie szerszego leczenia przy wsparciu interdyscyplinarnego zespołu – mówi lek. dent. Magdalena Michałkowska, kierownik medyczna Medicover Stomatologia Powązkowska w Warszawie.

Ortodoncja w centrum uwagi 

Samo centrum jest także rynkową odpowiedzią sieci na popularność ortodoncji w Polsce.

– Jak czytamy w „Raporcie Uśmiechu 2023”: już 40 proc. Polaków planuje leczenie ortodontyczne, a co dziesiąty jest w jego trakcie. To, co obecnie obserwujemy w kraju, to prawdziwy boom, który pociąga za sobą konieczność tworzenia miejsc, gdzie pacjenci mogą skorzystać z dostępnych metod, w tym nakładek, oraz poddać się leczeniu, co ważne, pod pełną kontrolą specjalisty – dodaje lek. dent. Magdalena Michałkowska.

Dentofobia usuwana w kąt

Centrum zostało także przystosowane do potrzeb osób, które odczuwają lęk i strach przed wizytą lub obciążone są tzw. traumą stomatologiczną. Tu z pomocą przyszedł koncept „Rytuału Uśmiechu” i dizajn miejsca, będący jedną z części składowych unikalnego na polskim rynku patient experience. Samo wnętrze nowego centrum przypomina kawiarnię lub hotelowe lobby.

W poczekalni można znaleźć m.in. stanowisko kawowe, biblioteczkę z książkami, miniwystawę starych zdjęć Warszawy, a także fotele, które zastąpiły poczekalniane krzesła. Zadbano tu także o zmysły. Ciszę, która potęguje napięcie przed wizytą, zastąpiono relaksującą muzyką, a drażniący zapach – typowy dla wielu gabinetów w Polsce – aromaterapią. Celowo także przygaszono światło w poczekalni i zastosowano ciepłe barwy na ścianach.

– To, jak zaaranżowane jest nowe centrum, pełni również ważną rolę, zwłaszcza dla osób zmagających się z dentofobią. Wnętrze zostało zaprojektowane w taki sposób, aby rozproszyć uwagę pacjenta, ułatwić mu relaks przed, ale i po wizycie, a przez to zapewnić pełen komfort emocjonalny. To element, który mocno na rynku wyróżnia centra powstające w „Rytuale Uśmiechu” – dodaje lek. dent. Magdalena Michałkowska.