• Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się z Oświęcimia dołączyło do portfolio regionalnych sieć stomatologicznych Dentity
  • Grupa Dentiity zapowiada, że w październiku 2022 r. uruchomione zostanie Centrum Implantologii i Stomatologii Cyfrowej Estetique na Bielanach Wrocławskich
  • Grupa, budowana przez fundusz THC, liczy 64 gabinety w 14 lokalizacjach
  • Fundusz THC od 2020 r. rozwija regionalne sieci stomatologiczne, gwarantując ich założycielom wsparcie biznesowe, a pacjentom - dostęp do kompleksowych planów leczenia 

Fundusz THC rozwija regionalne sieci stomatologiczne

Grupa Dentity , należąca do funduszu private equity THC, zwiększa aktywność na rynku stomatologicznym. 1 września poinformowała o przejęciu Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się z Oświęcimia.

Fundusz THC od 2020 r. rozwija regionalne sieci stomatologiczne. Inwestuje w renomowane placówki, gwarantując ich założycielom wsparcie biznesowe, a pacjentom - dostęp (w jednej lokalizacji) do kompleksowych planów leczenia, wyspecjalizowanego personelu medycznego oraz profesjonalnej diagnostyki.

Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się w portfolio Dentity

Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się to największa w regionie, czterogabinetowa placówka stomatologiczna. Prowadzi ja lek. dent. Marta Niedziela - Sołtysiak. Lecznica oferuje pełen zakres usług stomatologicznych, obejmujących m.in.:

  • implantologię,
  • ortodoncję,
  • protetykę,
  • chirurgię stomatologiczną.

 lek. dent. Marta Niedziela-Sołtysiak

- Decydując się na współpracę z inwestorem, zależało nam na pozostawieniu naszych wartości oraz procesów, które wypracowaliśmy przez lata. Dołączenie do grupy Dentity daje nam taką możliwość. Mamy teraz doświadczonego partnera biznesowego, który pozwoli nam na szybszy rozwój i pomoże zwiększyć dostęp do usług stomatologicznych dla jeszcze większej liczby pacjentów – komentuje decyzję o dołączeniu do sieci stomatologicznej lek. dent. Marta Niedziela-Sołtysiak, założycielka Centrum Stomatologii Uśmiechnij Mi Się.

Konsolidacja rynku stomatologicznego pod nazwą Dentity ma swoją specyfikę opartą na wieloletniej strategii inwestycyjnej Tar Heel Capital. Rozwój placówek stomatologicznych w kolejnych regionach prowadzony jest pod markami własnymi. Co oznacza, że budowane przez uznanych lekarzy placówki stomatologiczne, które dołączają do grupę Dentity, pozostawiają swoją nazwę, tożsamość i wypracowane przez lata procedury medyczne.

Zasady współpracy z grupą Dentity

Fundusz THC posiadając szerokie doświadczenie inwestycyjne w branży medycznej, rozwija regionalne sieci stomatologiczne, bazując na ich renomie i lokalnym autorytecie lekarza-założyciela.

Obecność w grupie Dentity to dodatkowo dostęp do zaplecza zarządczego, HR, marketingu i zakupowego, a także codzienne profesjonalne wsparcie zespołu, w budowaniu organizacji medycznej i jej przewagi konkurencyjnej.

- Szczególnie cieszy nas akwizycja kolejnej placówki stomatologicznej w Małopolsce. Współpraca z lek. dent. Martą Niedzielą-Sołtysiak i jej zespołem, wzmacnia Dentity o kolejny autorytet medyczny, ale również rozszerza zasięg grupy o Oświęcim, gdzie Uśmiechnij Mi Się jest wiodącym centrum stomatologicznym. Rozwój tego regionu jest jednym z priorytetów na najbliższy czas. Będziemy wspierać centrum we wzroście organicznym, czyli rozbudowie placówki o dodatkowe gabinety a także o nowe inwestycje w regionie – ocenia akwizycję, Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

Wzrost zaangażowania w lokalne centra stomatologiczne

Uśmiechnij Mi Się to 14. centrum stomatologiczne, którego rozwój wspiera fundusz private equity THC.

W październiku 2022 r. do dyspozycji pacjentów zostanie oddane także Centrum Implantologii i Stomatologii Cyfrowej Estetique na Bielanach Wrocławskich.

W portfolio grupy Dentity znajdują się takie placówki stomatologiczne jak: Centrum Estetique (Polanica - Zdrój), Tulident we Wrocławiu, Galeria Uśmiechu z Krakowa, Stomatologia Bez Bólu z Jeleniej Góry Twój Uśmiech z Dzierżoniowa oraz sieć nowoczesnych gabinetów na Śląsku DenticaCenter z trzema placówkami - w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu. 

Przypomnijmy, że dzięki współpracy z Tar Heel Capital, w 2021 r. DenticaCenter otworzyła 9-gabinetowe centrum stomatologiczne w Gliwicach. Galeria Uśmiechu w Krakowie, prowadzona przez lek. dent. Tomasza Rozwadowskiego, urosła do 10 gabinetów, a od sierpnia 2022 r. działa także druga placówka - Galeria Uśmiechu w Nowym Sączu.

W 2022 r. fundusz sfinalizował inwestycje w Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Borowski (czerwiec) oraz w PozDental z Poznania (lipiec).