PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Rynek aparatów ortodontycznych

Autor: nieck • Źródło: en
27-06-2018, 10:00
Rynek aparatów ortodontycznych Invisalign podbija rynek ortodontyczny (fot. pixabay)
Według TechNavio, brytyjskiej firmy analitycznej, światowy rynek na przezroczyste nakładki Invisalign wzrośnie do 2022 r o 13 proc. w stosunku do roku 2018. Na ten wzrost złoży się upowszechnienie technologii CAD/CAM oraz zwiększająca się liczba wad zgryzu i rosnąca świadomość tego problemu, jak również coraz lepsza dostępność do leczenia ortodontycznego.

W ciągu ostatniej dekady technologia  CAD/CAM umożliwiła świadczeniodawcom wytwarzanie niemal przezroczystych aparatów korygujących wady zgryzu. To ich niewątpliwie duża zaleta w porównaniu ze standardowymi aparatami stałymi. Co więcej,  zastosowanie CAD/CAM pozwala skrócić leczenie i sprawia, że jest ono mniej inwazyjne, a także lepiej odpowiada anatomii jamy ustnej pacjenta.

Ponadto, jak twierdzą analitycy z TechNavio, wady zgryzu są trzecim pod względem powszechności występowania, zaburzeniem stomatologicznym, po próchnicy i chorobach przyzębia. Średnio 50-75 proc. populacji krajów rozwiniętych ma jakąś nieregularność w układzie zębów, która wymaga ortodontycznej korekty. Na przykład w Stanach Zjednoczonych 15 proc. dorosłych ma poważną wadę zgryzu wymagającą na przykład ekstrakcji niektórych zębów.

Więcej: dentistrytoday.com


 


Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   rynek stomatologiczny   Invisalign  

POLECAMY W SERWISACH