• Centrum medyczne enel med oraz klinika medycyny estetycznej i stomatologii ESTELL zaczęły pracę w Domu Mody Klif w Warszawie
  • W 2022 r. enel med uruchomiło trzy centra medyczne, dwa w Warszawie i jedno w Łodzi. Do końca roku przybędą kolejne dwa w stolicy
  • W ten sposób enel med wykorzystuje 80 mln zł, jakie pozyskał z publicznej emisji akcji w 2021 r. (dotychczas wydał ok. 35 mln zł)
  • enel med stawia na rozwój stomatologii, będzie rozbudowywał sieć gabinetów dentystycznych. Obecnie funkcjonuje ich ok. 100  

Jedna z pięciu dużych inwestycji enel med 

Centrum medyczne enel med i klinika ESTELL, znajdujące się w DM Klif, to kolejne, uruchomione w tym roku placówki należące do Grupy enel med. Wcześniej były centra w Forest przy ul. Burakowskiej w Warszawie oraz w biurowcu React przy al. Piłsudskiego w Łodzi.

Jeszcze w 2022 r. enel med planuje otwarcie dwóch oddziałów w stolicy w Warsaw Spire oraz w centrum biurowym Widok (przy Rotundzie).

enel med stawia na rozwój stomatologii, będzie rozwijał sieć gabinetów dentystycznych. Obecnie funkcjonuje ich ok. 100

– Cieszymy się, że sieć placówek enel med stale się rozwija, dzięki czemu możemy być jeszcze bliżej naszych pacjentów. Od lat stawiamy na zrównoważony rozwój spółki, z naciskiem na poszerzanie wachlarza usług oraz podnoszenie jakości świadczeń medycznych i obsługi klienta – powiedział Jacek Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego enel med S.A..

- W 2021 r. z emisji akcji pozyskaliśmy środki w wysokości ok. 80 mln zł, co pozwala nam na zaplanowanie kolejnych, po Dental Nobile Clinic, akwizycji w obszarze stomatologii, medycyny estetycznej oraz przychodni systemu opieki abonamentowej enel care - dodał Jacek Rozwadowski.

Aplikacje mobilne wykorzystywane m.in. do telemedycyny 

- Stale udoskonalamy kanały komunikacji z pacjentami, jesteśmy tuż przed uruchomieniem nowej wersji naszej aplikacji mobilnej, z której korzysta obecnie ponad ćwierć miliona osób. Nowe narzędzie umożliwi korzystającym jeszcze lepsze zarządzanie wizytami i dokumentacją medyczną, a dzięki odpowiedniej wymianie informacji między użytkownikiem i placówką zwiększy dostępność terminów do specjalistów – poinformował Jacek Rozwadowski.

Precyzyjna diagnostyka i nowoczesne procedury medyczne 

- Aktywnie inwestujemy w infrastrukturę i wysokiej jakości sprzęt, chcąc zapewnić pacjentom dostęp do nowoczesnych badań diagnostycznych i specjalistycznych zabiegów - uzupełnił Jacek Rozwadowski.

Takim unikatowym na polskim rynku sprzętem jest pracujący w centrum enel med Klif nowoczesny ultrasonograf Samsung HERA I10.

- To nowy, najwyższej jakości aparat USG klasy premium, który pozwala uzyskać doskonałej jakości obrazy diagnostyczne w połączeniu z wieloma funkcjonalnościami wykorzystującymi algorytmy sztucznej inteligencji. HERA I10 jest połączeniem ultrasonografu z wbudowanym fotelem ginekologicznym, co tworzy bardziej komfortowe środowisko dla pacjentek i lekarzy – wyjaśnia Dariusz Rogala, head of HME Group Poland & Baltics, Samsung.

– Kolejnym ciekawym urządzeniem pracującym w klinice enel med jest laser Fotona Spectro SP, w którym zastosowano nowoczesną technologię laserowego odmładzania skóry – to jedyny laser na świecie, który umożliwia wykonywanie zabiegów od strony śluzówki jamy ustnej. Dostępne będzie również nowoczesne urządzenie Secret RF wykorzystujące energię mikroigłowej fali radiowej, która skutecznie ujędrnia skórę twarzy i ciała – objaśnia dr n. med. Krzysztof Jakubowski, specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, kierownik medyczny ESTELL.

enel-med Klif. Oferta nie tylko dla kobiet

Nowa placówka enel med w Domu Mody Klif powstała z myślą o zdrowiu całych rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb kobiety. Każdy pacjent nowej placówki będzie mógł skorzystać z kompleksowej opieki medycznej i diagnostyki. Kobiety mogą liczyć na pomoc w wielu obszarach związanych ze zdrowiem – od planowania rodziny i ewentualnych problemów z tym związanych, przez prowadzenie ciąży, macierzyństwo po wejście w wiek menopauzalny.

– W gabinetach będą odbywały się konsultacje w zakresie ginekologii, endokrynologii, diabetologii (w tym kompleksowy zakres opieki w kwestii zmian nawyków żywieniowych, leczenia cukrzycy oraz cukrzycy ciążowej), pediatrii, ortopedii, okulistyki i psychologii (porady dla dzieci i dorosłych) – mówi dr n. med. Katarzyna Skórzewska, przewodnicząca rady medycznej enel med i dyrektor medyczna przychodni specjalistycznych.

Klinika ESTELL Klif medycyna estetyczna, kosmetologia i dermatologia

W placówce ESTELL Klif do dyspozycji klientów będzie wiele usług nie tylko z zakresu medycyny estetycznej, ale również kosmetologii i dermatologii. Poza klasycznymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak mezoterapia czy botoks, dostępna będzie szeroka oferta zabiegów biostymulujących, które w naturalny sposób przywracają młody i zdrowy wygląd skóry.

Miss Polski 2022 – Aleksandra Klepaczka współpracująca z kliniką ESTELL

W obszarze dermatologii pacjenci będą mogli skorzystać z leczenia chorób skóry np. usuwania zmian naczyniowych, redukcji blizn potrądzikowych oraz badania i usuwania zmian skórnych wraz z badaniem histopatologicznym.

Jako jedno z nielicznych miejsc w Warszawie, klinika ESTELL Klif jest wyposażona w wideodermatoskop – urządzenie umożliwiające dokładne, komputerowe badanie znamion.