PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ruszyło centrum stomatologiczne Grupy Lux Med w warszawskim Wola Park

Autor: miro • Źródło: ms
23-02-2022, 11:25
Ruszyło centrum stomatologiczne Grupy Lux Med w warszawskim Wola Park Lux Med w CH Wola Park w Warszawie fot. infoDENT24.pl
Stomatologiczne ramię Grupy Lux Med wzbogaciło się o kolejne centrum, liczące  tym razem  10 gabinetów usytuowanych w Centrum Handlowym Wola Park przy ul. Górczewskiej w Warszawie.
  • Kolejne centrum stomatologiczne, z kompleksową ofertą medyczną, w tym diagnostyczną - Grupa Lux Med uruchomiła w Warszawie.
  • Grupa Lux Med obok stomatologicznego leczenia komercyjnego, realizuje także programy profilaktyki próchnicy skierowane do młodzieży.
  • Lux Med zatrudnia niemal 20 tys. osób, ok. 8 tys. lekarzy i 5 tys. tzw. wspierającego personelu medycznego.

 

Lux Med - kolejne otwarcie

W nowej lokalizacji dostępne są kompleksowe usługi stomatologiczne dla dorosłych i dzieci, w tym leczenie: zachowawcze, ortodontyczne, protetyczne i implantologiczne.

Usytuowanie centrum stomatologicznego jest atrakcyjne m.in. z tego względu, że CH Wola Park przyciąga każdego dnia tysiące klientów, którzy leczenie stomatologiczne mogą bez trudu skoordynować z realizacją innych życiowych planów. Odwiedzających CH Wola Park będzie coraz więcej, a to z tego względu gdyż obok uruchomiono kolejny odcinek warszawskiego metra (prace postępują w kierunku zachodnim Warszawy).

O uruchamianych centrach stomatologicznych Lux Med w atrakcyjnych lokalizacjach informowaliśmy niejednokrotnie. Jak chociażby w przypadku centrum stomatologicznego w gdańskim budynku Wave – Chcemy być blisko naszych pacjentów i oferować im najlepsze na rynku, kompleksowe usługi. Nasze centrum stomatologiczne w biurowcu Wave spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców Gdańska – mówił Michał Rybak, wiceprezes LUX MED ds. operacyjnych.    

Lux Med potencjał

Grupa Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ok. 2,6 mln pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo - rehabilitacyjny oraz niespełna 3 tys. poradni partnerskich.

Lux Med zatrudnia niemal 20 tys. osób, ok. 8 tys. lekarzy i 5 tys. tzw. wspierającego personelu medycznego.

Lux Med - programy profilaktyczne

Warto przypomnieć, że od 1 stycznia 2021 r. Grupa Lux Med realizuje dwa projekty dofinansowane z Funduszy Europejskich:

„Zęby na lux – program profilaktyki próchnicy”, w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Higienicznym, w makroregionie centralnym (województwo mazowieckie i łódzkie);
„Go To Dent – profilaktyka próchnicy zębów”, w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Programów Zdrowotnych, w makroregionie południowo-wschodnim (województwa: małopolskie, podkarpackie oraz świętokrzyskie).

Głównym celem projektów jest edukacja zdrowotna – uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia.

W ramach obu inicjatyw realizowane są interaktywne warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie profilaktyki próchnicy oraz stylu życia sprzyjającego zdrowiu. Wykonywane są także stomatologiczne badania kontrolne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH