PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ruszyło 10. centrum stomatologiczne w Rytuale Uśmiechu

Autor: miro • Źródło: ms
01-04-2022, 10:26
Ruszyło 10. centrum stomatologiczne w Rytuale Uśmiechu Medicover Stomatologia w Rytuale Uśmiechu Fot. Medicover Stomatologia
W Warszawie przybywa centrów dentystycznych Medicover Stomatologia, które klimatem przypominają kawiarnie. Czwarte tego typu przedsięwzięcie zostało uruchomione na Bemowie. Za inwestycją stoi marka Medicover Stomatologia.
  • Medicover Stomatologia uruchomia w całym kraju centra stomatologiczne, funkcjonujące w "Rytuale Uśmiechu". Jest ich 10.
  • Ideą "Rytuału Uśmiechu" jest stworzenie warunków, które zapewnią pacjentom maksimum komfortu psychicznego w oczekiwaniu na wizytę u stomatologa.
  • Komfort kompleksowego leczenia ma zapewnić technologia minimalizująca ból.  

Rośnie liczba centrów dentystycznych otwieranych w autorskim koncepcie Medicover Stomatologia – tzw.  ''Rytuale Uśmiechu”. Jego zadaniem jest przełamanie stereotypowego wizerunku gabinetu dentysty, a także pokazanie pacjentom, że można leczyć się bez stresu i strachu.

Relaks u dentysty w "Rytualne Uśmiechu"  

W całym kraju działa 10 tego typu miejsc. Najwięcej jest ich w Warszawie – aż 4. W stolicy, na Placu Konstytucji, działa także flagowe centrum „Rytuału Uśmiechu”. Teraz format ten debiutuje także na Bemowie. Przy ul. Lazurowej 71A zostało właśnie otwarte centrum mające 560 mkw. i 8 gabinetów.

– Rozwijamy sieć w Warszawie, a wraz z tym rozwojem popularyzujemy też ideę „Rytuału Uśmiechu”, docierając do coraz większego grona mieszkańców stolicy. W nowo otwartym centrum pacjenci znajdą nie tylko kompleksową opiekę stomatologiczną, ale również – co istotne – wsparcie w pokonaniu lęku przed leczeniem, który wciąż często towarzyszy wizycie – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

– Podobnie jak inne nasze centra działające w tym formacie, także to na Bemowie zostało w taki sposób zaprojektowane, aby pokazać pacjentowi, że istnieje pełne empatii miejsce, które ma zupełnie inne, pionierskie podejście do leczenia, jak również do komfortu psychicznego pacjenta i jego potrzeb – dodaje  Wioletta Januszczyk.

Dentysta z kawiarnią, czytelnią, bawialnią, jazz session

Efektem tego jest przestrzeń, która zaskakuje. Projektując ją twórcy sięgnęli zarówno do doświadczeń psychologów jak również architektów – co ciekawe – nie specjalizujących się we wnętrzach medycznych, a lifestylowych.

- Na Bemowie stworzyliśmy pierwsze w tej części Warszawy centrum, które przypomina kawiarnię, co jest celowym zabiegiem. Pacjent czekając na wizytę może się w nim zrelaksować, a także pozytywnie nastroić do leczenia. To miejsce, w którym komfortowo poczuje się zarówno dorosły pacjent, zmagający się np. z traumą stomatologiczną, jak również dziecko, które rodzic chce uchronić od negatywnych skojarzeń z dentystą – dodaje Wioletta Januszczyk.

I tak w całej przestrzeni można znaleźć ogrom kawiarnianych inspiracji. Na przykład do poczekalni wstawiono wygodne fotele nawiązujące do kultowych wzorów vintage, a także biblioteczkę z setkami książek, które odzyskane zostały m.in. z likwidowanych zbiorów bibliotecznych. Ten element, w zamyśle twórców, ma umilić czas oczekiwania na wizytę.

Taką samą funkcję pełnić ma stoisko kawowe, przy którym pacjent może samodzielnie zaparzyć kawę lub herbatę. Kawiarniany czy wręcz klubowy klimat potęgują także wszechobecne rośliny, dobrane tak, aby filtrować powietrze. W centralnym punkcie poczekalni ustawiono także common table – rozwiązanie znane z wielu kawiarni.

Z przestrzeni usunięto też elementy, które najczęściej drażnią pacjentów. Ściany celowo pomalowano na ciepłe kolory. Pojawiają się na nich także elementy industrialne, w tym rdzewiona blacha. Ciszę, która zwykle panuje w takich miejscach, zastąpiono specjalną playlistą z muzyką jazzową, a nielubiany zapach „dentystyczny” – aromaterapią.

W centrum powstała także specjalna strefa dla dzieci, w której można znaleźć zabawki, ale także ekrany dotykowe w kształcie żyrafy, na których najmłodsi mogą grać w gry, relaksując się przed wizytą.

- Przestrzeń, która powstała w efekcie tego nietypowego „transferu” designu z kawiarni do wnętrza medycznego, ma koić nerwy, budować pozytywne doświadczenia i wspomnienia, ale także budzić ciekawość i zaskoczenie. To nowe i świeże podejście do projektowania takich miejsc, które jednak nie kończy się tylko na wnętrzach – mówi Wioletta Januszczyk.

 

Kompleksowe leczenie stomatologiczne (11 specjalności)

Komfort związany z leczeniem ma zapewnić także szerokie spektrum dostępnych tu usług i technologii m.in. minimalizujących ból. Pacjenci leczący się na Bemowie mają dostęp aż do 11 różnych specjalistów z dziedziny dentystyki. Przyjmuje tu m.in. implantolog, ortodonta, protetyk, periodontolog, chirurg, endodonta, a także pedodonta, czyli stomatolog dziecięcy.

Osoby borykające się m.in. bruksizmem oraz bólami napięciowymi głowy mogą natomiast skorzystać z pomocy fizjoterapeuty stomatologicznego. W centrum dostępne są także usługi z zakresu medycyny estetycznej.

– Na Bemowie, pod jednym dachem, zgromadziliśmy lekarzy dentystów wszystkich najważniejszych specjalizacji, dzięki czemu możemy zapewnić nie tylko kompleksowe, ale i holistyczne leczenie. Pomocy mogą tu szukać pacjenci, którzy mają konkretny, pojedynczy problem do rozwiązania, jak również osoby wymagajcie bardziej złożonego, interdyscyplinarnego leczenia, do którego potrzebna jest wiedza i doświadczenie całego zespołu – mówi lek. dent. Borhan Kambarji, lekarz chirurg stomatolog z Medicover Stomatologia Lazurowa w Warszawie.

Nowoczesne technologie w leczeniu stomatologicznym

Oprócz lekarzy, pacjenci mają także dostęp do najnowocześniejszych technologii dentystycznych. Dla przykładu: zamiast tradycyjnych wycisków, wykonuje się tu skany 3D wnętrza jamy ustnej specjalnymi skanerami. Pacjenci mogą także wybierać pomiędzy tradycyjnym znieczuleniem strzykawką, a komputerowym znieczuleniem Wand.

Leczenie kanałowe wykonuje się tutaj natomiast pod mikroskopem, a do terapii próchnicy początkowej wykorzystuje się żywicę Icon. Ta ostatnia to obecnie jedna z najnowocześniejszych metod leczenia tego powszechnego schorzenia. Oprócz tego pacjenci z paradontozą mogą poddać się bezinwazyjnemu leczeniu przy pomoc systemu Vector.

Medicover Stomatologia Lazurowa posiada także własną pracownię diagnostyczną z RTG i tomografem.

– Centrum wypełnione jest nowoczesną technologią, która sprawia, że leczenie jest nie tylko bardziej precyzyjne i szybsze, ale przede wszystkim bezbolesne. Co więcej, leczący się znajdą tutaj najpopularniejsze dziś rozwiązania, chociażby z zakresu stomatologii estetycznej czy ortodoncji, w tym m.in. niewidoczne dla oka, nakładkowe aparaty ortodontyczne Invisalign – zapewnia dr Kambarji.

Wraz z nowym otwarciem na Bemowie, sieć Medicover Stomatologia dysponuje już aż 66 centrami dentystyczni w całej Polsce. Kolejne mają być otwarte jeszcze w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH