PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Przetarg na profilaktykę próchnicy zębów dla uczniów lubelskich szkół - na finiszu

Autor: miro • Źródło: ms
04-02-2021, 08:42
Przetarg na profilaktykę próchnicy zębów dla uczniów lubelskich szkół - na finiszu Program profilaktyki próchnicy zębów dla uczniów lubelskich szkół (fot. pixabay)
Trwa konkurs na wybór realizatorów programu profilaktyki próchnicy zębów dla uczniów lubelskich szkół w latach 2021-2023.

Jeszcze do 15 lutego przyjmowane są zgłoszenia od podmiotów, które mają świadczyć opiekę stomatologiczną na rzecz lubelskich uczniów w latach 2021-2023.

O przetargu informowaliśmy już: Lublin: konkurs na realizatora programu profilaktyki próchnicy wśród uczniów.

Program walki z próchnicą to jeden z kilku projektów zdrowotnych realizowanych przez władze Lublina. Jego celem jest nie tylko bieżące leczenie i kontrola stanu uzębienia, ale także prowadzenie działań edukacyjnych, które podnoszą świadomość i pozwalają na utrwalenie dobrych nawyków.

Koszt działań edukacyjnych powinien obejmować ok. 1 godziny zajęć dla każdej grupy (klasy) uczestników. Szacuje się, iż zajęcia odbywać się będą z częstotliwością - raz w ciągu roku. W podziale na zajęcia dla dzieci oraz oddzielnie dla rodziców.

Koszt jednego szkolenia (wynagrodzenie osoby prowadzącej) to ok. 100 zł.

Koszty związane z działaniami edukacyjnymi to około 120 klas x 100zł x 2 grupy x 1 raz w roku = 24 tys. zł rocznie.

Gmina Lublin przeznaczy na realizację programu do 2025 r. po 660 tys. zł (całkowity koszt realizacji programu wyniesie: 3,3 mln zł). Przy czym koszty realizacji badań profilaktycznych i procedur stomatologicznych to 636 tys. zł, a koszty działań edukacyjnych 24 tys. zł (łącznie 660 tys. zł).

Koszt całkowity realizacji programu jest zależny od wyceny przedstawionej przez oferentów w procedurze konkursowej, a także od liczebności populacji oraz częstości wykonywanych badań ze wskazań lekarskich.

Oferty należy składać w formie pisemnej w zamkniętej kopercie w siedzibie Wydziału Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin ul. Spokojna 2, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 do 15 lutego 2021 r.

Program profilaktyki próchnicy wśród uczniów tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca  

POLECAMY W SERWISACH