Prowadzenie profilu na Instagramie wydaje się być banalnie proste. Niestety wiele osób popełnia te same błędy, które powodują, że konto staje się mało atrakcyjne i powoli „umiera”. Pojawia się wówczas odczucie frustracji i przekonanie, że social media nie działają. Oczywiście, tak może się stać, gdy szybko nie naprawisz błędów i będziesz je cały czas powtarzał.

1. Instagram: zamieszczanie kupionych zdjęć

Przestań kreować kontent, który daje wrażenie, że zdjęcia są pozowane i sztuczne. Dzieje się tak gdy kupujesz zdjęcia w serwisach ze zdjęciami. Zamiast tego twórz wpisy, które wizerunkiem Twojego gabinetu i przede wszystkim aktualne.

2. Instagram: niespójny przekaz

Profil Twojego gabinetu jest związany ze wszystkim co dotyczy stomatologii (wydarzenia oraz ludzie, którzy są wokół gabinetu). Jeśli zaczniesz zamieszczać wpisy dotyczące np. krypto walut, polityczne, sportowe i inne niezwiązane tematycznie ze stomatologią - będzie to powodowało niespójność w przekazie.

3. Instagram: niejasne nagłówki wpisów

Gdy np. napiszesz: „Higiena Jest ważna” i do tego dodasz zdjęcie swojego gabinetu to przekaz ma wiele znaczeń. Zamiast tego używaj nagłówków, które mają bezpośrednią wartość dla pacjenta, np.: „Trzy sposoby na pozbycie się krwawienia dziąseł”.

4. Instagram: nieczytelne zdjęcie profilowe

Gdy używasz napisów w zdjęciu profilowym, to na małych urządzeniach takich jak telefon, zdjęcie profilowe jest nieczytelne. Zacznij optymalizować zdjęcie do rozmiarów urządzenia, na którym najczęściej jest wyświetlane.

5. Instagram: kopiowanie innych

Bezpośrednie kopiowanie wpisów z innych kont bardziej Ci zaszkodzi niż pomoże. Instagram preferuje wpisy, które są oryginalne i unikatowe. Stwórz swój własny styl. Wtedy zyskasz najwięcej.

6. Instagram: nudne BIO profilu

Atrakcyjne BIO to Twoja szansa na zatrzymanie potencjalnych pacjentów i zainteresowanie ich Twoim gabinetem. Skoncentruj się na przekazie jak możesz pomóc danej osobie, co ona znajdzie dla siebie, jakie wartości.

7. Instagram: powtarzanie się

Jeśli Twoja nazwa użytkownika jest np. „gabinetusmiechu” to nie powtarzaj tego w polu, gdzie jest Twoje imię i nazwisko. Napisz zamiast tego Jan Kowalski dentysta Warszawa albo Dentysta Warszawa Wilanów. Słowa kluczowe pomagają w znalezieniu wyszukiwanych usług.

Wierzę, że po przeczytaniu tych wskazówek, szybko poprawisz wszystkie lub większość błędów. Trzymam za Ciebie kciuki. Pamiętaj, gdy masz jakieś pytania to napisz.

   Michael T.  Strachanowski: ekspert marketingu stomatologicznego, założyciel najbardziej wyróżnionej przychodni medycznej w Londynie. Aktywnie zapełnia poczekalnie klinik w Polsce oraz Wielkiej Brytanii. Wspiera rozwój stomatologii cyfrowej. 

Michael T. Strachanowski: https://strachanowski.pl/
kontakt na Instagramie:@michaelstrachanowski
Masz pytanie, wątpliwość, uwagi? Napisz
michael@strachanowski.com lub zostaw komentarz poniżej.

Czytaj także inne artykuły w cyklu