PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prof. Marzena Dominiak o koncepcji inwestycyjnej UM we Wrocławiu

Autor: miro • Źródło: ms
12-03-2021, 09:16
Prof. Marzena Dominiak o koncepcji inwestycyjnej UM we Wrocławiu prof. Marzena Dominiak, prorektor ds. strategii rozwoju UM we Wrocławiu
Założenia koncepcji planu inwestycyjnego UM we Wrocławiu na najbliższe lata, przedstawione przez prof. Marzenę Dominiak, prorektor ds. strategii rozwoju uczelni, został przyjęty przez senatorów uczelni.

Prezentując mapę, dotyczącą starego kampusu, prof. Marzena Dominiak wskazała obiekty przeznaczone do rozbiórki, podkreśliła wolę wyprowadzenia z tego rejonu "funkcji klinicznej", a utrzymanie dydaktycznej i administracyjnej – choćby w części Centrum Naukowej Informacji Medycznej czy, przeznaczonym do remontu - rektoracie. Od strony ul. Skłodowskiej-Curie wstępnie przewidziano usytuowanie Muzeum Medycyny. 

W kampusie przy ul. Borowskiej skumulować ma się działalność kliniczna. Zaplanowano tam budynek, który będzie siedzibą Centrum Chorób Wewnętrznych. To ma być odpowiedź  na problemy niedostosowania do standardów budynków klinicznych w starym kampusie.

Planowane jest przeniesienie Wydziału Nauk o Zdrowiu do nowej siedziby, dzięki czemu możliwe będzie połączenie kierunków rozbitych dotychczas na wiele lokalizacji. Ze względu na bliskość USK łatwiej będzie realizować dydaktykę (wyeliminowane zostanie zjawisko prowadzenia zajęć praktycznych w obiektach zewnętrznych).

W planach uwzględniono nową lokalizację Centrum Głowy i Szyi (stomatologia). Obiekt pomieścić ma między innymi studentów i pacjentów Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego.

Prof. Marzena Dominiak podkreślała, że rozwiązania wypracowywano wspólnie z pracownią architektoniczną Zbigniewa Maćkowa. Pod uwagę brane są nie tylko stary i nowy kampus, ale też wszelkie przyległości Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W odniesieniu do każdej z lokalizacji, rozważane są pełnione funkcje i potencjalne możliwości dalszego rozwoju. – Nie chcemy rozmawiać o poszczególnych budynkach, raczej o funkcji, która ma być w nich realizowana – podkreślała prorektor.

Więcej: UM we Wrocławiu

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
UM we Wrocławiu   Marzena Dominiak  

POLECAMY W SERWISACH