17 listopada 2014 r. rozpoczęło się przyjmowanie wniosków o preferencyjne kredyty. Listę pośredników finansowych można znaleźć na stronie BGK. Jest to możliwe, gdyż 3 listopada 2014 r. podpisano umowy w ramach II etapu Programu z pośrednikami finansowymi we wszystkich województwach.
Jedno ze spotkań informacyjnych odbędzie się 21 listopada 2014 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego.

Pożyczka w ramach programu „Wsparcie w starcie" wynieść może maksymalnie 74 tys. zł. Jej spłatę można rozłożyć na 7 lat, korzystając z rocznej karencji. Projekt firmuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

W związku ze zmianą wysokości stopy redyskonta weksli NBP, obowiązującej od 9 października 2014 r., zmianie uległo oprocentowanie pożyczek w ramach Programu „Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie". Aktualny poziom oprocentowania to 0,5625 proc. w skali roku

Program funkcjonuje już jakiś czas, a pierwszą pożyczkę otrzymała Anna Kosikowska dentystka właśnie, pracująca we własnym gabinecie w Cegłowie (woj. mazowieckie). - Spotkałam kompetentnych, dyspozycyjnych ludzi, którzy bardzo mi wszystko ułatwili. Dodatkowo, wszystkie dokumenty można było ściągnąć ze strony internetowej. W sumie w ciągu dwóch tygodni uporałam się ze wszystkimi formalnościami - mówi o udziale w programie. 

Za pożyczone pieniądze Anna Kosikowska zakupiła fotel dentystyczny i aparat rtg. Wartość pożyczki: wyniosła 60 tys. zł. Dentystka uważa, że wszyscy młodzi ludzie mają na siebie jakiś pomysł. Niektóre plany w zderzeniu z rzeczywistością na zawsze nimi pozostają. Finanse są podstawą, bez której nawet najlepsze idee nie ruszą z miejsca. Dlatego ten program jest tak ważny.