PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Poznań: nikt nie chce się zająć profilaktyką stomatologiczną dzieci

Autor: miro • Źródło: ms
04-03-2021, 07:44
Poznań: nikt nie chce się zająć profilaktyką stomatologiczną dzieci Nie ma realizatora programu polityki zdrowotnej w stomatologii (fot. unsplash)
Konkurs ofert na wybór realizatora programu polityki zdrowotnej "Profilaktyka stomatologiczna dla dzieci w wieku 7-11 lat, zamieszkałych w Poznaniu, na lata 2021-2023" nie został rozstrzygnięty, ze względu na brak ofert.

Celem programu jest poprawa stanu zdrowia dzieci poprzez przeprowadzenie działań edukacyjnych oraz badań w kierunku zapobiegania próchnicy.

W programie przewidziane są badanie stomatologiczne wraz z instruktażem higieny jamy ustnej oraz lakowanie bruzd zębów szóstych w populacji dzieci do ukończenia 8 roku życia (są one świadczeniami gwarantowanymi), jednakże w związku z dużym rozpowszechnieniem problemu próchnicy zębów wśród najmłodszych - przeprowadzenie wskazanych w programie interwencji jest zasadne i będzie stanowiło istotne uzupełnienie istniejących świadczeń.

Wśród dzieci, które ukończyły ósmy roku życia, lakowanie bruzd zębów szóstych nie jest świadczeniem gwarantowanym, program będzie zatem uzupełnieniem usług oferowanych w ramach NFZ.

Działania obejmą ok. 30 proc. tej grupy wiekowej (ok. 7460 dzieci rocznie).

Program jest realizowany przez władze Poznania po raz pierwszy. Program uzyskał pozytywną opinię Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH