• Fundusz THC po dołączeniu lecznicy POZDENTAL do sieci Dentity zapowiada uruchomienie w najbliższych miesiącach trzech nowych gabinetów pod egidą poznańskiej placówki
  • Grupa Dentity inwestuje w lokalnych liderów rynku stomatologicznego przy jednoczesnym utrzymaniu autonomii placówek i zachowaniu cech, które przyczyniły się do ich sukcesu
  • Fundusz zapowiada uruchomienie w II połowie 2022 r. nowych placówek pod marką Estetique we Wrocławiu oraz Galeria Uśmiechu w Nowym Sączu
  • Grupa Dentity liczy 55 gabinetów stomatologicznych w 13 lokalizacjach

.Fundusz THC od 2020 r. buduje i rozwija regionalne sieci stomatologiczne pod marką Dentity.

POZDENTAL kolejne gabinety do końca roku

- W najbliższych miesiącach planujemy otwarcie trzech nowych gabinetów POZDENTAL. Dzięki temu będziemy mogli skupić się na większych planach leczenia i kompleksowej obsłudze pacjenta na wymagającym poznańskim rynku. Nasze zaplecze merytoryczne, administracyjne i prawne pozwoli na przygotowanie placówki na przyjęcie jeszcze większej liczby pacjentów  – ocenia inwestycję, Jacek Przybył, principal Tar Heel Capital.

- Inwestycja w POZDENTAL stanowi kontynuację planów rozwoju grupy Dentity, której celem jest osiągnięcie ogólnopolskiego zasięgu. Lek. dent. Marcin Janiński, założyciel POZDENTAL reprezentuje najlepsze cechy branży stomatologicznej. Realizując naszą strategię inwestycyjną, będziemy korzystać z jego doświadczenia – zapewnia przedstawiciel THC.

- Grupa Dentity inwestuje w lokalnych liderów rynków przy jednoczesnym zachowaniu unikalnych cech placówek, które przyczyniły się do ich sukcesu – dodaje . 

POZDENTAL co uzyska z obecności w Dentity  

POZDENTAL to stosunkowo młode centrum stomatologiczne. Placówka zarządzana przez lek. dent. Marcina Janiński i Aleksandrę Janiński koncentruje się na jakości, rodzinnych wartościach, ale przede wszystkim na nowoczesnej diagnostyce. Placówka oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne z zakresu: implantologii, protetyki, chirurgii stomatologicznej, endodoncji czy stomatologii estetycznej. Gabinety wyposażone są w nowoczesną aparaturę diagnostyczną jak np. tomograf, skaner 3D i mikroskop.

- Cieszymy się, że POZDENTAL będzie wspierany przez fundusz THC, który docenia nasz wkład i zaangażowanie w codzienną opiekę nad pacjentami. Pozostanie pod marką własną, dostęp do wiedzy strategicznej, zaplecza ekspertów i wsparcia w obszarze prawnym, administracyjnym i HR, to główne korzyści, które widzimy we współpracy z grupą Dentity” – ocenia decyzję o dołączeniu do grupy Dentity lek. dent. Marcin Janiński, założyciel i prezes POZDENTAL. 

Grupa Dentity  to 55 gabinetów stomatologicznych

Po lipcowej, ósmej inwestycji w POZDENTAL sieć Dentity liczy 55 gabinetów, w 13 lokalizacjach.

Fundusz THC rozpoczął konsolidację rynku stomatologicznego w lipcu 2020 r. od zakupu Centrum Estetique z Polanicy, na Dolnym Śląsku. Pod koniec 2020 r. nabył Tulident we Wrocławiu. 2020 r. zakończył inwestycją w Galerię Uśmiechu z Krakowa, która po akwizycji urosła do 10 gabinetów. Kolejnym etapem rozwoju była inwestycja w lidera usług stomatologicznych na Śląsku – sieć nowoczesnych gabinetów DenticaCenter z trzema placówkami - w Raciborzu, Rybniku i Wodzisławiu.

Dzięki współpracy z Tar Heel Capital, DenticaCenter otworzyła centrum stomatologiczne w Gliwicach z 9 gabinetami.

2021 r. to także zakup Stomatologii Bez Bólu z Jeleniej Góry oraz dołączenie do grupy Twojego Uśmiechu z Dzierżoniowa oraz powołanie marki Dentity.

W 2022 r. do grupy Dentity dołączyło Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej Borowski. W II połowie 2022 r. otwarte zostaną dwie nowe placówki pod marką Estetique we Wrocławiu oraz Galeria Uśmiechu w Nowym Sączu.