• Firma Align Technology uruchomiła we Wrocławiu Edukacyjne Centrum Szkoleniowe, które ma zapewnić stomatologom z Polski i Europy całoroczny dostęp do szkoleń i programów edukacji klinicznej
  • Lekarze będą mogli pod okiem specjalistów wymieniać się doświadczeniami nabytymi podczas leczenia systemem Invisalign 
  • Kompleksowy program szkoleniowy umożliwia skuteczne stosowanie najnowszych technologii cyfrowych w stomatologii i ortodoncji
  • Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją nakładek Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu. Jest także dostawcą skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad

Edukacyjne Centrum Szkoleniowe Invisalign we Wrocławiu

Nowe Edukacyjne Centrum Szkoleniowe we Wrocławiu zaoferuje stomatologom z Polski i Europy całoroczny dostęp do szkoleń i programów edukacji klinicznej, ze szczególnym uwzględnieniem korzyści płynących ze stosowania i integracji rozwiązań cyfrowych Align w ich gabinetach.

Lekarze będą mieli okazję nawiązać kontakt ze swoimi kolegami, a także wymieniać się doświadczeniami nabytymi podczas leczenia systemem Invisalign i cyfryzacji swoich praktyk.

W oficjalnej ceremonii otwarcia (6 lipca) wzięło udział ponad 50 gości, w tym lekarzy Invisalign® i członków naukowych towarzystw stomatologicznych.

Zaproszone osoby wzięły udział w prezentacjach, dedykowanym warsztacie i ceremonii przecięcia wstęgi.

Edukacyjne Centrum Szkoleniowe, wraz z wcześniejszymi inwestycjami Align we Wrocławiu – Centrum Planowania Leczenia, zakładem produkcji 3 D i siedzibą operacji komercyjnych, to kolejny argument przemawiający za uznaniem miasta „polską stolicą uśmiechu”.

Polska wyjątkowym miejscem na mapie Align Technology  

- Jesteśmy dumni z rozwoju i ekspansji Align Technology i osiągnięcia kolejnego kamienia milowego właśnie na polskim rynku – powiedział Jakub Wróbel, dyrektor generalny Align Technology w Polsce.

- Wrocławska placówka jest wyjątkowa pod względem konfiguracji, łącząc planowanie leczenia, całkowicie polskojęzyczne wsparcie lekarzy na każdym etapie współpracy i zakład produkcyjny - wszystko w jednym miejscu, a teraz również Edukacyjne Centrum Szkoleniowe - dostępne dla lekarzy w celu dalszej edukacji klinicznej i wymiany doświadczeń. Nasz program szkoleniowy maksymalizuje komfort i jakość kształcenia lekarzy, umożliwiając im skuteczne stosowanie najnowszych technologii cyfrowych w stomatologii i ortodoncji - wyjaśnił.

- Współpraca z lekarzami ma kluczowe znaczenie dla Align, ponieważ mocno wierzymy w opiekę nad pacjentem prowadzoną przez lekarza i pozytywny wpływ koleżeńskiej wymiany doświadczeń między profesjonalistami zdrowia, na popularyzację cyfryzacji i leczenia Invisalign w branży stomatologicznej. Nowe Edukacyjne Centrum Szkoleniowe w Polsce odzwierciedla nasze zaangażowanie w edukację i ciągłe doskonalenie produktów, które przekłada się na zadowolenie pacjentów i rozwój naszej marki. W samej Europie i EEMA organizujemy ponad tysiąc wydarzeń edukacyjnych rocznie, co certyfikowani lekarze Invisalign cenią najbardziej we współpracy z nami. Wspólnie budujemy przyszłość stomatologii cyfrowej w Europie – dodał Markus Sebastian, starszy wiceprezes EEMA w Align Technology.

Amadeusz Kuźniarski, dyrektor ds. Medycznych Uniwersyteckiej Polikliniki Stomatologicznej we Wrocławiu powiedział: Edukacja wyposaża lekarzy w wiedzę i umiejętności, aby osiągnąć najwyższy potencjał, zapewnić wyjątkową opiekę, napędzać innowacje i pozytywnie wpływać na wyniki pacjentów. Właśnie kształcąc i inspirując przyszłe pokolenia, lekarze odgrywają kluczową rolę w tworzeniu świadomości i budowaniu, zdrowszej przyszłości.

Długofalowe zaangażowanie na polskim rynku odzwierciedla wsparcie Align Technology dla certyfikowanych lekarzy Invisalign w Polsce i całej Europie oraz zaangażowanie firmy w edukację i cyfryzację branży stomatologicznej, aby pomóc stomatologom w transformacji uzębienia pacjentów.

Potencjał Align Technology

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją nakładek Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad.

Align Technology wspiera lekarzy w doskonaleniu ich umiejętności w nowoczesnej ortodoncji, zapewniając możliwość ciągłego uczenia się i nawiązywania kontaktów z innymi wiodącymi profesjonalistami z branży. Ponad 25 lat przywództwa firmy Align w zakresie innowacji i technologii jest napędzane przez Invisalign, najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek, który pomógł stomatologom przekształcić uśmiechy i zmienić życie ponad 15,1 mln pacjentów.

Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenie pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 239 tys. lekarzy. Są również kluczowe w dotarciu do 500 mln pacjentów na świecie.

Dodatkowe informacje

Invisalign, iTero, exocad, Align, and Align Digital Platform są zastrzeżonymi znakami towarowymi  Align Technology, Inc.