PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Porównywarka usług dentystycznych - Norwegów sposób na ceny w gabinetach

20-02-2013, 23:25
Norwegowie uruchomili porównywarkę usług dentystycznych (fot.sxc.hu)
Norwegowie uruchomili porównywarkę usług dentystycznych (fot.sxc.hu)
Norwescy stomatolodzy od lat są ofiarami tzw. denturystyki. Poniekąd za exodus pacjentów do konkurencyjnych, zagranicznych gabinetów, mogą winić sami siebie dla wielu Norwegów ceny usług dentystycznych w kraju są za wysokie. Do ich obniżenia, dentystów namówić trudno, wymyślono więc fortel. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w opracowaniu porównywarki usług stomatologicznych udział brali przedstawiciele Norweskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Towarzystwa Opieki Dentystycznej.

Norweska Rada ds. Ochrony Konsumentów (Forbrukerrdet) we współpracy z Norweskim Towarzystwem Stomatologicznym (Den norske tannlegeforening), Towarzystwem Opieki Dentystycznej (Norsk Tannpleierforening) oraz Ministerstwem Zdrowia opracowała portal hvakostertannlegen.no, w którym można sprawdzić stawki usług stomatologicznych w całym kraju. 

Wielu ludzi z branży uważa, że porównywarka usług dentystycznych pomoże obniżyć ceny na rynku. Już pierwsze dni funkcjonowania portalu wskazują ogromne różnice w cennikach gabinetów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH