PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pomyłkowo wysyłano do dentystów przesyłki pobraniowe

ms
04-12-2020, 07:45
Pomyłkowo wysyłano do dentystów przesyłki pobraniowe Niechciane przesyłki trafiły do dentystów (foto: pixabay)
Jak informowaliśmy, do kancelarii prawnej Arkadiusza Jóźwika zaczęły spływać informacje o rozsyłanych po całym kraju, nie zamówionych przez gabinety stomatologiczne przesyłkach pobraniowych, w których są środki do dezynfekcji. Okazało się, że nie było to oszustwo, a pomyłka dystrybutora.

Przesyłki były rozsyłane przez firmę AMR Adam Bucik. Sprzedawca wyjaśnił, że przesyłki zostały rozesłane przez błąd pracownika obsługującego bazy danych. Skutkiem błędu było omyłkowe nadanie przesyłek pobraniowych na adresy gabinetów w całej Polsce, które choć były w bazie danych, to przesyłki nie zamawiały.

Wszystkim osobom, które zgłosiły się do kancelarii prawnej, zostały zwrócone należności.

Nadawca okazał się uczciwą osobą. W rozmowie z mecenasem Arkadiuszem Jóźwikiem wyraził żal, że doszło do całego zamieszania, choć nigdy intencją prowadzonej przez niego firmy nie było wprowadzenia kogokolwiek w błąd.

Jednocześnie trudno się dziwić reakcji prowadzących gabinety stomatologiczne, którzy podnieśli alarm. Przesyłki wszak były niezamówione i trafiały do różnych odbiorców w wielu miejscach w kraju. Naturalnym zatem pozostawało podjęcie reakcji obronnej.

Przypadek tej sprawy pokazuje wiele szalenie istotnych rzeczy:
- po pierwsze, jak ważne jest prawidłowe prowadzenie baz danych i nadzór na osobami, które bazy te obsługują;
- po drugie, monitoring tego, co wychodzi i do kogo;
- po trzecie, siła internetu i mediów społecznościowych, dzięki którym informacje o przesyłkach rozeszły się lotem błyskawicy;
- po czwarte, reakcja odbiorców przesyłek, widzących konieczność przeciwstawienia się próbom dostarczania niezamówionych przesyłek, które raz na jakiś czas trafiają do gabinetów stomatologicznych;
- po piąte, nie można z góry zakładać, że każdy jest nieuczciwy.

Kontakt: prawodlastomatologow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
gabinety stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH