PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pomorze Zachodnie jako mekka dla turystów medycznych

Autor: nieck • Źródło: en
22-06-2021, 11:59
Pomorze Zachodnie jako mekka dla turystów medycznych Szczecin jest popularnym miejscem wśród cudzoziemskich pacjentów (fot. Pixabay)
Najczęściej z usług stomatologicznych w szczecińskich lecznicach korzystają turyści ze Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Rosji oraz Polonia.
  • Typowy turysta medyczny w Szczecinie to osoba po 30. roku życia, przyjeżdża do Polski ze Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, czy Rosji.
  • Poza skorzystaniem z opieki stomatologicznej chce także aktywnie spędzić czas, zobaczyć ciekawe miejsca, zrobić zakupy.
  • Wśród usług stomatologicznych najpopularniejsze są: implantologia, ortodoncja i protetyka.

Lecznice stomatologiczne w rejonie Pomorza Zachodniego przyciągają pacjentów z zagranicy.  Na atrakcyjność gabinetów składają się i wysoki poziom świadczonych usług i relatywnie niskie ceny.  W mediach społecznościowych można przeczytać dobre opinie tych, którzy już w Polsce zęby leczyli - chwalą czystość, estetykę troskliwą opiekę.

- Rozwój turystyki medycznej to także rozwój hotelarstwa, gastronomii i innych usług w całym regionie, przekonuje Nina Manduk - Czyżyk przedstawicielka branży turystyki medycznej i pomysłodawczyni stworzenia branżowego klastra w rozmowie z portalem e-KG.pl.

Niemcy, Duńczycy, Szwedzi, ale coraz częściej także mieszkańcy Wielkiej Brytanii czy krajów Beneluxu są klientami zachodniopomorskich lecznic i ośrodków SPA. 

Klienci korzystający z usług oferowanych przez tę branżę doceniają także poziom opieki okołomedycznej poprzedzającej zabieg. Kompleksowe badania oraz specjalistyczne konsultacje sprawiają, że czują się bezpieczni. Z branżowych raportów wynika, że to właśnie troskliwa opieka i bezpieczeństwo, zaraz po cenie zabiegów, doceniane są najbardziej.

Dzięki dostępności regionu i dobremu skomunikowaniu z zagranicą na turystyce medycznej zyskują nie tylko największe miasta, ale również gabinety zlokalizowane w pasie nadmorskim. Tam pacjenci chętnie spędzają więcej czasu, łącząc zabiegi i leczenie z wakacyjnym wypoczynkiem i rekonwalescencją.

W Szczecinie największą popularnością cieszyły się i cieszą usługi stomatologiczne - implantologia, ortodoncja, protetyka.  Turystyka medyczna w Szczecinie i regionie kwitła do początku 2020 roku. - W ubiegłych latach zwiększyła się liczba podmiotów świadczących usługi medyczne, poszerzyły swoją ofertę, podniosły jakość, wylicza Nina Manduk-Czyżyk. 

Chociaż  pandemia COVID-19 zahamowała turystykę medyczną, ale testy i szczepienia  umożliwiają ożywienie w branży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH