• Align Technology wybuduje we Wrocławiu zakład, w którym produkowany będzie system nakładek ortodontycznych Invisalign.

  • Nowa inwestycja zapewni dzienną produkcję ponad 700 tys. nakładek.

  • Zakład jest kolejną inwestycją firmy po placówkach planowania leczenia Invisalign we: Wrocławiu, Madrycie i Kolonii.

- Nowa inwestycja pozwoli nam wzmocnić współpracę z lekarzami dentystami korzystającymi z systemu Invisalign. Placówka we Wrocławiu przyczyni się do powstania ponad 2,5 tys. miejsc pracy do końca 2025 r. i będzie największą inwestycją firmy w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Przez ostatnie 20 lat firma zwiększała globalną infrastrukturę, otwierając nowe biura, budując mocne lokalne struktury oraz uruchamiając zakłady planowania leczenia - zapewnia Markus Sebastian, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający, EMEA.

W regionie EMEA mieszka 150 mln osób z wadami zgryzu, a każdego roku ponad 5 mln z nich rozpoczyna leczenie ortodontyczne.

Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie planowane jest na początku 2022 r. Bezpośrednio z zakładu przezroczyste nakładki Invisalign będą dostarczane do współpracujących z firmą lekarzy dentystów.

– Niezmiernie miło jest mi ogłosić plany otwarcia naszego pierwszego zakładu produkcyjnego w regionie EMEA . To niezwykle ważna inwestycja, która usprawni współpracę z ponad 62,7 tys. certyfikowanych lekarzy na terenie EMEA, którzy stosują u pacjentów nakładki Invisalign. Inwestycja ta będzie stanowiła rozszerzenie działań naszych lokalnych placówek, do których zaliczają się zakłady planowania leczenia (TREAT) w Polsce, Niemczech i Hiszpanii – mówi Emory Wright, starszy wiceprezes, Global Operations.

Firma Align Technology jest największym na świecie producentem wykorzystującym technologię druku 3D. Każdego dnia w zakładach AT na całym świecie powstaje 700 tys. spersonalizowanych zestawów nakładek ortodontycznych. Z systemu Invisalign korzysta ponad 200 tys. certyfikowanych stomatologów i ortodontów na całym świecie. Dzięki rozwiązaniom firmy Align Technology lekarze pomogli ponad 9,6 mln pacjentom, w tym 2 mln z regionu EMEA (według stanu z IV kw. 2020 r.).

Zakład produkcyjny we Wrocławiu będzie pierwszym w Europie i trzecim na świecie (po zakładach w Juarez w Meksyku i Ziyang w Chinach).

–  Cieszy nas, że firma Align Technology zdecydowała się na ekspansję w regionie EMEA lokalizując jedne z najnowocześniejszych zakładów druku 3D i produkcji cyfrowej na terenie Polski – mówił Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, minister rozwoju, pracy i technologii.

- Wrocław to idealna lokalizacja dla tego typu inwestycji. Miasto jest wiodącym ośrodkiem innowacji z silnym zapleczem akademickim i największą w kraju liczbą jednostek badawczo-rozwojowych. W tej ostatniej kategorii od 2018 r. swój udział ma też Align Technology – skomentował Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

- Jestem przekonany, że nowa inwestycja firmy Align Technology umocni naszą pozycję w świecie, dając miejsca pracy i rozwijając aglomerację wrocławską – mówił Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

- Bardzo cieszymy się, że globalna firma, jaką jest Align Technology czuje się dobrze we Wrocławiu i dynamicznie rozwija swoją działalność w naszym mieście. Budowa zakładu produkcyjnego to już drugi projekt inwestora, po centrum projektowym, które powstało w 2019 r.  Liczymy, iż podjęta decyzja nie jest ostatnim słowem w zakresie planów inwestycyjnych Align Technology w naszym mieście – powiedziała Magdalena Okulowska, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

***

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją nakładek Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad. Technologie te pozwalają na uklepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenie pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 200 tys. lekarzy. 

***

System Invisalign

Invisalign to przezroczyste, zdejmowane nakładki stosowane w prostowaniu zębów, produkowane przy wykorzystaniu technologii cyfrowej i 3D. Tego typu rozwiązanie różni się od tradycyjnych aparatów ortodontycznych pod względem wygody i możliwości ich łatwego zdejmowania przed jedzeniem lub piciem. Nakładki Invisalign stosowane są zarówno w leczeniu drobnych, jak i złożonych wad zgryzu. W zależności od zaleceń lekarza, pacjenci wymieniają je co tydzień lub dwa, co pozwala na stopniowe przesuwanie zębów w kierunku przewidywanej pozycji końcowej.