PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Piotrków: likwidacja przychodni stomatologicznej

Autor: nieck • Źródło: en
19-10-2020, 09:25
Piotrków: likwidacja przychodni stomatologicznej Świadczenia stomatologiczne nieopłacalne w PCMD w Piotrkowie (fot. pixabay)
Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie wykreśla stomatologię ze swoich świadczeń. W ten sposób piotrkowscy radni próbują poprawić złą kondycję finansową szpitala.

Ostateczna decyzja o zamknięciu stomatologii ma zapaść  19 października - radni podejmą uchwałę ws. zmian w statucie szpitala. Będzie wśród nich m.in. właśnie likwidacja stomatologii, gabinetów fizjoterapii oraz ośrodka zdrowia psychicznego.

Zgodnie z projektem "Programu naprawczego Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim na lata 2020-2022", szpital rezygnuje  ze świadczeń w zakresie stomatologii, w tym szkolnej. 

Jak mówi portalowi NaszeMiasto.pl radna Marlena Wężyk-Głowacka, do której zwrócili się pacjenci poradni dentystycznej dla dzieci przy Armii Krajowej, obawy mieszkańców budzi fakt, iż chcąc zapisać dziecko na wizytę otrzymują wiadomość, iż wizyta umówiona w październiku może być z przyczyn od nich niezależnych odwołana, ponieważ głośno mówi się o likwidacji poradni stomatologicznej mieszczącej się przy Al. Armii Krajowej 11 w Piotrkowie Trybunalskim. Jest to jedyna państwowa poradnia, która ma kadrę lekarzy posiadających specjalizację II stopnia ze stomatologii dziecięcej oraz endodoncji, a świadczenia w pełni refundowane są przez NFZ - podkreśla radna, która w tej sprawie wystosowała oficjalne pismo do dyrektora szpitala.

Niestety, otrzymała następującą odpowiedź : W związku z ujemnym wynikiem finansowym w zakresie leczenia stomatologicznego w PCMD utrzymującego się od kilku lat podjęto decyzję o rozwiązaniu umowy z NFZ na świadczenia usług stomatologicznych - uzasadnia swoją decyzję dyrektor szpitala Piotr Woźniak.

- Sama poradnia corocznie wykazywała dodani wynik finansowy, oczywiście COVID 19 skutecznie pomieszał plany i tym samym od początku 2020 realizowanych jest mniej porad. Czy instytucja państwowa powinna rozważać utrzymanie poradni w kategoriach "zysków" i "strat"? , zastanawia się radna.

Więcej: naszemiasto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   pacjenci   leczenie stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH