PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pieniądze dla lekarza i lekarza dentysty na stażu wciąż za małe

Autor: miro • Źródło: ms
07-06-2020, 08:34
Pieniądze dla lekarza i lekarza dentysty na stażu wciąż za małe Pieniądze na staże (foto: pixabay)
Wynagrodzenie, otrzymywane przez lekarza i lekarza dentystę w trakcie stażu podyplomowego, powinno być równe co najmniej wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej ogłaszanego przez prezesa GUS – uważa Prezydium NRL  komentując projekt rozporządzenia ministra zdrowia w tej sprawie.

Projektowane rozporządzenie ministra zdrowia przewiduje, że od 1 lipca 2020 r. stażysta będzie otrzymywał wynagrodzenie w kwocie 2.900 zł.

Zdaniem samorządu lekarskiego wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 2900 zł brutto za pracę lekarza i lekarza dentysty w trakcie stażu podyplomowego jest nieadekwatne do poziomu zdobytego wykształcenia, charakteru wykonywanej pracy, a także odpowiedzialności spoczywającej na osobach wykonujących te zawody. Przewidziane w projekcie wynagrodzenie osoby odbywającej staż podyplomowy jest niewiele wyższe od płacy minimalnej określonej na rok 2020.

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej uważa, że wskazuje, że proponowanie takiego wynagrodzenia młodym lekarzom nie przystaje do warunków obecnego rynku pracy i nie stanowi zachęty do pozostawania i wykonywania zawodu w Polsce.

Więcej: NIL

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   staże podyplomowe  

POLECAMY W SERWISACH