PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Paragon fiskalny: katalog nazewnictwa dla praktyk stomatologicznych

ŁS
27-09-2013, 15:05
Paragon fiskalny: katalog nazewnictwa dla praktyk stomatologicznych Lekarze z Katowic podpowiadają jak opisywać paragon fiskalny (Fot. Fotolia)
To być może jedna z ostatnich odsłon, trwającej ostatnie miesiące, wymiany wątpliwości o zawartości paragonów fiskalnych wydawanych przez stomatologów. Pomocną dłoń do wszystkich zdezorientowanych wyciągnęli lekarze z Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach.
- Odpowiadając na liczne zapytania koleżanek i kolegów lekarzy i lekarzy dentystów, Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach, uwzględniając informacje zawarte na stronie Ministerstwa Finansów, podaje poniżej katalog przykładowego nazewnictwa usług świadczonych w praktykach lekarskich i stomatologicznych, jakie w zgodzie z w/w rozporządzeniem należy używać w kasach fiskalnych - czytamy w komunikacie.

W praktykach stomatologicznych są to :

- porada lekarska
- wizyta kontrolna
- leczenie zęba
- leczenie zęba kanałowe
- usunięcie zęba
- proteza ruchoma
- proteza stała
- naprawa protezy
- zabieg chirurgiczny
- zabieg profilaktyczny
- aparat ortodontyczny ruchomy
- aparat ortodontyczny stały
- badanie diagnostyczne

Przypomnijmy, co już dobrze wiadomo. Rozporządzenie ministra finansów z 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. z 2013 r. poz.363) wprowadza od 1 października 2013 r. obowiązek stosowania w kasach fiskalnych bardziej szczegółowego niż do tej pory, nazewnictwa udzielanych przez lekarzy dentystów usług.

- Do tej bowiem pory, w oparciu o uzyskiwane od Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach interpretacje indywidualne można było używać dla świadczonych usług ogólnej nazwy „usługa medyczna lecznicza" - wyjaśniają członkowie OIL w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kasa fiskalna   paragon   OIL w Katowicach  

POLECAMY W SERWISACH