PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjent wyrzucił przez okno dentystę

Autor: miro • Źródło: ms
29-01-2022, 09:22
Pacjent wyrzucił przez okno dentystę Dentysta wyrzucony przez okno Fot. AdobeStock
Defenestracja dentysty znalazła się wśród najdziwniejszych przypadków, z jakimi miała do czynienia Aviva, która obchodzi 325 lat działalności na rynku ubezpieczeń komercyjnych.

Aviva poinformowała, o najbardziej zadziwiających historiach wiążących się z procedurami odszkodowawczymi. Wśród nich był przypadek dentysty, który został przez pacjenta wyrzucony przez okno. Cała historia wydarzyła się w 1961 r.

Mężczyzna poddany był zabiegowi chirurgicznemu w znieczuleniu ogólnym w jednej ze stomatologicznych lecznic. Tuż po wybudzeniu pacjent zaatakował dentystę i działając w amoku - wyrzucił go przez okno. Okoliczne krzewy złagodziły upadek z I piętra budynku, jednak bez złamań się nie odbyło.

Aviva, która rozpatrywała w tej sprawie wniosek o odszkodowanie, nie podała jaką kwotę otrzymał stomatolog za to, że był ofiarą napadu podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Pieniądze jednak zostały wypłacone.  Wiadomo tylko, że pacjent nie był świadomy swojego czynu pozostając pod wpływem silnych środków znieczulających.

Innym wypadkiem przy pracy, który opisała Aviva, było zdarzenie z 1878 r., kiedy to korek otwieranej butelki szampana uszkodził oko właściciela hotelu w Londynie. Wówczas to odszkodowanie wyniosło 25 funtów, czyli ok. 20,12 tys. funtów w dzisiejszych realiach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH