PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Pacjent nabijany w butelkę?

Autor: miro • Źródło: ms
13-02-2019, 10:18
Pacjent nabijany w butelkę? Pacjent oszukiwany na kosztach leczenia? (foto: pixabay)
Australijczyk Mark Pelletier, któremu powiedziano, że powinien poddać się leczeniu stomatologicznemu o wartości 1200 USD postanowił zweryfikować tę wycenę. Druga konsultacja opiewała zaledwie na 60 USD.

33-letni Marc Pelletier zawsze dbał o zęby, więc kiedy usłyszał podczas rutynowej kontroli, że musi poddać się procedurze stomatologicznej wartej 1200 USD - był zszokowany.

Ghaith Al-Juboori, dentysta z dwudziestoletnim doświadczeniem powiedział Marc Pelletierowi, że jego uzębienie wymaga sześciu wypełnień. Taka diagnoza, wydana zaledwie po pół roku od ostatniej kontroli, która nie wykazała żadnych anomalii, wzbudziła u mężczyzny podejrzenia.

Pelletier zdecydował, że zasięgnie innej opinii.  Drugi dentysta powiedział mężczyźnie, iż potrzebuje on niewielkiej interwencji higienizacyjnej – koszt to 60 USD.

Ghaith Al-Juboori utrzymuje, że jego diagnoza nie była błędna, a on jest uczciwy wobec swoich pacjentów.

Daryl Holmes, szef sieci klinik stomatologicznych 1300Smiles powiedział, że nie jest zdziwiony takim stanem rzeczy. Powiedział, że każdy z dentystów ma rację. Oni po prostu prezentują różne podejście do diagnozowania pacjenta. Wyślij kogoś do pięciu dentystów, a dostaniesz pięć różnych opinii na temat koniecznego leczenia. Gorzej jest gdy ordynowane zostanie niedostateczne, zbyt ograniczone leczenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH