PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Oszuści łowią właścicieli praktyk lekarskich

Autor: miro • Źródło: ms
09-03-2016, 08:04
Oszuści łowią właścicieli praktyk lekarskich Oszuści naciągają lekarzy i lekarzy dentystów (foto: pixabay)
Pomysłowości, lub może bardziej bezczelności, nie brakuje oszustom, którzy strojąc się w piórka kancelarii, próbują na wszelkie sposoby wyłudzić pieniądze od lekarzy i lekarzy dentystów. O jednej z takich „inicjatyw” poinformowała ostatnio OIL w Gdańsku.

Biuro Prawne Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku poinformowało, że Kancelaria MS Weryfikacja Należności Podatkowych nie jest organem podatkowym, ani nie działa na zlecenie władzy publicznej.  Tym samym uiszczenie, żądanej przez tę kancelarię, kwoty nie jest konieczne.

Ku przestrodze podajemy obszerne fragmenty pisma autorstwa naciągaczy.

Kancelaria MS Weryfikacja Należności Podatkowych (ul. Czerniakowska 71, 00-715 Warszawa) informuje w pismach rozsyłanych do właścicieli praktyk medycznych, że oto zgodnie z danymi udostępnionymi przez GUS (wpisana nazwa adresata) prowadzona jest działalność gospodarcza (tutaj adres praktyki).

Oszuści instruują, posługując się trudnym do zaakceptowania żargonem prawniczym, że w myśl art. 165 § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613. z późn. zm.) Kancelaria MS rozpoczęła czynności sprawdzające, zmierzające do ustalenia stanu faktycznego i prawidłowego zgłoszenia w przedmiocie określenia właściwego wymiaru podatku od nieruchomości lub jej części, w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej pod wyżej wskazanym adresem.

Postępowanie przygotowawcze dokumentacji procedury weryfikacji podlega jednorazowej opłacie stałej, tytułem kosztów administracji, w wysokości .250 zł. Uiszczenia opłaty należy dokonać w terminie siedmiu dni od daty pisma na rachunek rozliczeniowy: KANCELARIA nr rachunku: 66 2030 0045 1110 0000 0304 6560 tytuł: weryf. 5861656124/0212016 kwota 250 zł.

Po dokonaniu wpłaty podatnik w rozumieniu ustawy otrzyma dokumentację procedury weryfikacji stanu faktycznego w przedmiocie określenia właściwego wymiaru podatku od nieruchomości.

W przypadku uchylenia się od procedury weryfikacji Kancelaria, bez możliwości właściwego rozpoznania, przekaże postępowanie do organu właściwego dla ustalenia wysokości należnego podatku od nieruchomości lub jej części, w której prowadzona jest działalność gospodarcza.

Dalej Kancelaria straszy adresatów, co może ich czekać, jeśli podatnik niewłaściwie określi należności podatkowe za użytkowaną nieruchomość, wykorzystywaną do działalności gospodarczej.

Więcej: oilgdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
oszuści   obowiązki lekarza dentysty   OIL Gdańsk  

POLECAMY W SERWISACH