PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

NFZ nie zrefunduje wyższych kosztów realizacji kontraktów

Autor: miro • Źródło: ms
20-05-2020, 08:13
NFZ nie zrefunduje wyższych kosztów realizacji kontraktów MZ nie zrekompensuje wydatków na środki ochrony osobistej (foto: pixabay)
Kontrakty nieopłacalne? MZ prawdopodobnie i tak nie zrekompensuje dodatkowych wydatków na środki ochrony osobistej świadczeniodawcom, którzy w rzeczywistości zmienionej przez epidemię koronowirusa leczą w oparciu o umowę z NFZ.

Świadczeniodawcy chcą wiedzieć czy przewidywana jest specjalna pula pieniędzy, którą NFZ przeznaczyłby na pokrycie dodatkowych wydatków związanych z zakupem środków ochrony osobistej i materiałów dezynfekujących.

Odpowiedź wiceministra zdrowia Sławomira Gadomskiego z pewnością nie będzie po myśli realizujących kontrakty NFZ. Otóż okazuje się, że Ministerstwo Zdrowia nie przewiduje zwiększenia wyceny świadczeń, aby zrekompensować dodatkowe wydatki na zakup środków ochrony indywidualnej. Dlaczego?

Tłumaczenie jest takie: do podmiotów leczniczych, głównie funkcjonujących w sektorze publicznym, dostarczono (i proces ten jest kontynuowany) znaczące ilości środków ochrony indywidualnej. W ocenie Sławomira Gadomskiego obecnie braki śoi nie występują. Wiceminister zdrowia utrzymywał, że niezbędne środki trafiły także do placówek z sektora prywatnego, m.in. przychodni POZ.

Sformułowania takie padły podczas webinarium Pracodawców RP „Przywracanie działalności podmiotów leczniczych – odmrażanie systemu ochrony zdrowia” (19 maja).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   Kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH