PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mocny rynek usług wybielania zębów

Autor: nieck • Źródło: en
05-02-2022, 08:40
Mocny rynek usług wybielania zębów Stale rośnie liczba osób decydujących się na wybielanie zębów. Fot. Unsplash
Europa stała się liderem na rynku profesjonalnych usług wybielania zębów.
  • Przyczyn przebarwień jest wiele, dlatego metody ich usuwania należy zawsze konsultować ze stomatologiem. Samodzielne wybielanie domowymi sposobami może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa.
  • Istnieje kilka metod, które lekarz dentysta może zaproponować  w zależności od problemu i oczekiwań pacjenta, z jakimi się zgłasza do gabinetu.
  • Najwięcej zabiegów rozjaśniania uzębienia przeprowadza się obecnie w Europie.

Analiza danych na podstawie obserwacji wpływu COVID-19 na globalny rynek profesjonalnego wybielania zębów wskazuje, że roczny wskaźnik wzrostu powinien wynieść  5,41 proc.  w latach 2022-2027.

Kilka metod wybielania zębów jest obecnie powszechnie dostępnych, ale nadal rozwijane są nowe technologie wykorzystujące nieco inny mechanizm działania.

Wywiad i badanie przed wybielaniem zębów

Dentysta, aby dobrze dobrać metodę wybielania dla danego pacjenta,  przeprowadza bardzo dokładny wywiad oraz badanie kliniczne. Powinien też poznać oczekiwania pacjenta oraz jego nawyki żywieniowe. 

Co jest przeciwskazaniem do wybielania zębów:
- wiek poniżej 16 - 18 roku życia,
- alergia,
- ciąża,
- okres karmienia piersią,
- nieszczelne wypełnienia,
- demineralizacja szkliwa,
- bardzo niski próg pobudliwości bólowej pacjenta,
- próchnica,
- urazy zębów,
- duża ilość wypełnień, uzupełnień protetycznych,
- zła higiena,
- zapalenie dziąseł i przyzębia. 

Europa dobrze czyści zęby i chętnie je wybiela

Europejczycy mają dość dobry poziom higieny jamy ustnej, ale także postęp w metodach wybielania zębów to kluczowe czynniki, które decydują o fakcie, że właśnie Europa ma najmocniejszą pozycję na rynku  wybielania zębów. Na korzyść działa także silna  obecność kluczowych klinik dentystycznych, w których profesjonalne usługi  rozjaśniania uzębienia są przeprowadzane.

Ameryka Północna to drugi gracz na rynku tych świadczeń z zakresu stomatologii estetycznej. Obecność producentów środków do wybielania oraz  wysokie wydatki na opiekę stomatologiczną to  główne czynniki decydujące o udziale w rynku w tym regionie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH