PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Milestone Medical: Amerykanie od znieczuleń na GPW

Autor: jsz • Źródło: jsz
21-11-2013, 07:55
Milestone Medical: Amerykanie od znieczuleń na GPW Milestone Medical: Amerykanie od znieczuleń na GPW (foto: producent)
Amerykańska firma Milestone Medical, zamierza do końca listopada 2013 r. zadebiutować na rynku NewConnect GPW w Warszawie, dlaczego o tym piszemy? Spółka ta to joint-venture partnerów amerykańskiego - Milestone Scientific i chińskiego - Beijing 3H. Ten pierwszy jest właścicielem technologii wykorzystanych w urządzeniach stosowanych w stomatologii, za pomocą których wykonano już ponad 50 milionów iniekcji.
Firma Milestone Medical lansuje technologię „pressure sensing", która zapewnia prawidłową lokalizację nakłucia podczas zastosowania komputerowego znieczulenia (precyzyjnie kontroluje także prędkość przepływu płynu przez poszczególne tkanki).

Milestone Medical zajmie się bezpośrednio dystrybucją własnych produktów m.in. w Europie. Spółka oczekuje na rejestrację w Unii Europejskiej produktów do komputerowego znieczulenia podczas zabiegów stomatologicznych. Zakończenie tego procesu spodziewane jest na połowę 2014 r.
Spółka Milestone Scientific już wcześniej otrzymała takie zgody w zakresie stosowania unikatowej technologii w stomatologii (bezbolesne znieczulenie pojedynczego zęba). Milestone Scientific ma 24 patenty, w oparciu o które w ciągu ostatnich lat wytwarzała aparaturę do znieczuleń.

Obecność MM na GPW w Warszawie oznaczać może mocne wejście na polski rynek amerykańskich rozwiązań z zakresu znieczuleń stosowanych w branży stomatologicznej.
W ramach oferty 11 inwestorów instytucjonalnych nabyło 2 mln akcji MM po cenie emisyjnej 4,65 zł/szt. (9,3 mln zł). Nowe akcje stanowią niecałe 9,1 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym Milestone Medical. Kapitalizacja spółki wynosi 100 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
znieczulanie   Milestone Medical   GPW  

POLECAMY W SERWISACH