• Gabinety Mediss Dental Clinic (MDC) z Trójmiasta włączone zostały do sieci Lux Med
  • MDC realizuje pełną gamę diagnostyki i leczenia, z szerokim wykorzystaniem stomatologii cyfrowej. Lecznice oferują m.in. wszczepianie implantów
  • Na terenie Trójmiasta Lux Med w 2021 r. uruchomił duże centrum stomatologiczne grupy o pow. 400 mkw. (w gdańskim biurowcu Wave)  

Gabinety Mediss Dental Clinic, w których pracuje ponad 20 specjalistów, oferują pełną gamę leczenia, z szerokim wykorzystaniem stomatologii cyfrowej. Świadczenia obejmują m.in.: chirurgię stomatologiczną, leczenie endodontyczne, protetykę, w tym wszczepianie implantów (certyfikowane implanty BEGO(, stomatologię zachowawczą, higienizację.

Lekarze dentyści z MDC, jak sami piszą o sobie, nie tylko leczą zęby, lecz przede wszystkim otaczają pacjentów opieką stomatologiczną, edukują w zakresie dbania o higienę jamy ustnej oraz profilaktykę stomatologiczną.

Sieć Lux Med przejmuje kolejne lecznice  

O uruchamianych centrach stomatologicznych LUX MED w atrakcyjnych lokalizacjach informowaliśmy niejednokrotnie. Pisaliśmy o placówce w Centrum Handlowym Wola Park przy ul. Górczewskiej w Warszawie (liczącym 10 gabinetów), lecznicy w gdańskim budynku Wave, czy nowoczesnym i świetnie wyposażonym centrum stomatologicznym we Wrocławiu, przy ul. Piotra Skargi 3. .

– Chcemy być blisko naszych pacjentów i oferować im najlepsze na rynku, kompleksowe usługi. Jeśli chodzi o Trójmiasto, to nasze centrum stomatologiczne w biurowcu Wave spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców Gdańska – mówił Michał Rybak, wiceprezes LUX MED ds. operacyjnych.

Lux Med - programy profilaktyczne

Warto przypomnieć, że od 1 stycznia 2021 r. Grupa Lux Med realizuje dwa projekty stomatologiczne dofinansowane z Funduszy Europejskich:

„Zęby na lux – program profilaktyki próchnicy”, w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Higienicznym, w makroregionie centralnym (województwo mazowieckie i łódzkie);

„Go To Dent – profilaktyka próchnicy zębów”, w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Programów Zdrowotnych, w makroregionie południowo-wschodnim (województwa: małopolskie, podkarpackie oraz świętokrzyskie).

Głównym celem projektów jest edukacja zdrowotna – uświadamianie, iż dbanie o zęby i zdrowie jamy ustnej jest bardzo istotne dla zdrowia ogólnego oraz wysokiej jakości życia.

W ramach obu inicjatyw realizowane są interaktywne warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie profilaktyki próchnicy oraz stylu życia sprzyjającego zdrowiu. Wykonywane są także stomatologiczne badania kontrolne. 

Lux Med potencjał

Grupa LUX MED zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ok. 2,6 mln pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 270 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo - rehabilitacyjny oraz niespełna 3 tys. poradni partnerskich.

LUX MED zatrudnia niemal 20 tys. osób, ok. 8 tys. lekarzy i 5 tys. tzw. wspierającego personelu medycznego.

Grupa LUX MED jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.