MEDISEPT znalazł się w gronie 13 przedsiębiorstw, których działalność wyróżnia się na tle około 180 firm funkcjonujących w obszarze Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec i w największym stopniu przyczynia się do jej rozwoju.

Firma została wskazana jako jedno z najbardziej prężnych przedsiębiorstw mieleckiej specjalnej strefy ekonomicznej, które poprzez działalność inwestycyjną przyczyniają się do rozwoju strefy i regionu.  Na tym terenie MEDISEPT zbudował jedną z najnowocześniejszych w Polsce fabryk wytwarzających środki do dezynfekcji oraz do utrzymania higieny i czystości oraz zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania. Firma nadal inwestuje w rozwój produktów i zaplecza operacyjnego. Aktualnie jest w trakcie budowy nowoczesnego centrum badawczo - rozwojowego z laboratorium wirusologicznym.

W tegorocznym rankingu „Rzeczpospolitej” Najcenniejsze Polskie Marki MEDISEPT – znalazł się na 5. miejscu wśród przedsiębiorstw z branży chemicznej, za Grupą Azoty, Synthos, Ciechem i Polfą.

   Waldemar Ferschke

- Preparaty MEDISEPT przechodzą badania laboratoryjne, testy dermatologiczne i testy tolerancji materiałowej. Są tworzone w zgodzie z międzynarodowymi normami. Od początku naszą działalność opieraliśmy na wiedzy, co pozwala nam wciąż się rozwijać, rozbudowywać kolejne działy firmy, np. badań i rozwoju - podkreśla Waldemar Ferschke, wiceprezes spółki MEDISEPT, lekarz epidemiolog, który był jednym z ekspertów debaty zorganizowanej przez infoDENT24.pl Koronne argumenty na gabinet stomatologiczny wolny od koronawirusa.

Czytaj także:  Ochrona gabinetu stomatologicznego przed koronawirusem

Skuteczna dezynfekcja, czyli jaka?