PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Medicover Stomatologia z nowoczesnym centrum leczniczym w Łodzi

Autor: miro • Źródło: ms
28-06-2021, 11:51
Medicover Stomatologia z nowoczesnym centrum leczniczym w Łodzi Medicover Stomatologia: nowe miejsce w Green Horizon w Łodzi (fot. Medicover Stomatologia)
W Łodzi powstało nowoczesne centrum stomatologiczne Medicover Stomatologia, w którym będzie można skorzystać także z kompleksowego badania jamy ustnej z użyciem m.in. RTG i technologii 3D Complete Smile Check.
  • Medicover Stomatologia uruchomił nowe centrum lecznicze w biurowcu Green Horizon przy ul. Pomorskiej w Łodzi.

  • Nowe centrum stomatologiczne jest miejscem, w którym pacjent może nie tylko się leczyć, ale także edukować.

  • Centrum przy Pomorskiej w niczym nie przypomina klasycznego gabinetu stomatologicznego.

  • Celem Medicover Stomatologia jest odczarować gabinety dentystyczne, do których pacjenci przychodzą tylko, gdy boli.

W Łodzi powstało właśnie jedno z najnowocześniejszych w regionie centrów stomatologicznych. W jego powstanie zainwestowała sieć Medicover Stomatologia. Nowe miejsce, mające 330 m kw. i 6 gabinetów, ulokowane zostało w biurowcu Green Horizon przy ul. Pomorskiej.

Pełen zakres leczenia stomatologicznego 

Pacjenci znajdą tu nie tylko najnowocześniejszą technologię stomatologiczną i diagnostyczną, w tym rozwiązania minimalizujące ból podczas leczenia, ale także kompleksową i holistyczną opiekę.  Ta obejmuje aż 8 dziedzin, w tym m.in. ortodoncję, protetykę, implantologię, stomatologię estetyczną, chirurgię stomatologiczną, endodoncję, a także – co jest nowością w Łodzi - fizjoterapię stomatologiczną, przeznaczoną m.in. dla osób z bruksizmem i schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego.

Bezstresowy gabinet dla dzieci

W nowym centrum powstał także specjalny, bezstresowy gabinet dedykowany leczeniu dzieci. W przestrzeni tej odbywać będą się zarówno wizyty adaptacyjne najmłodszych, jak i samo leczenie pod okiem stomatologa dziecięcego.

Complete Smile Check

Unikalne dla nowego centrum jest także podejście do pierwszej wizyty i towarzyszącemu jej przeglądowi. Już niebawem leczący się tutaj pacjenci będą mogli przejść wieloetapowy Complete Smile Check, czyli kompleksowe badanie uśmiechu. To obejmować będzie, oprócz tradycyjnego przeglądu, m.in. diagnostykę RTG (tzw. panoramę), skanowanie 3D wnętrza jamy ustnej specjalnym skanerem, dokumentację fotograficzną i konsultację z lekarzem protetykiem. Wizycie towarzyszyć będzie również wirtualne konsylium z udziałem dentystów różnych specjalizacji.

Co to "Rytuał Uśmiechu"

Ciekawostką jest to, że samo centrum otwarte zostało w najnowszym, autorskim koncepcie stworzonym przez sieć – w tzw. „Rytuale Uśmiechu”. Format ten łączy wysoką jakość leczenia, design miejsca, nowy standard obsługi pacjenta i jeszcze jedno – misję edukacyjną.

Nowe centrum stomatologiczne jest miejscem, w którym pacjent może nie tylko się leczyć, ale także edukować. Chcemy pokazać, jak dbanie o zęby może stać się częścią codziennych rytuałów związanych ze zdrowym stylem życia, tak samo jak zbilansowana dieta, aktywność fizyczna czy dbanie o skórę – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Najnowsza lokalizacja Medicover Stomatologia w Łodzi jest pierwszą otwartą w tym koncepcie poza Warszawą.

- Format, w jakim zostało otwarte centrum w Łodzi, przez ostatnie miesiące testowaliśmy wyłącznie w Warszawie, na Placu Konstytucji, gdzie pod koniec 2020 roku powstała flagowa lokalizacja w tym koncepcie. Teraz pora, aby ta nowa wizja stomatologii zagościła także w innych miastach – mówi Wioletta Januszczyk.

Ważny element lecznicy - design

Tym, co wyróżnia nowe miejsce i jego koncept, oprócz standardu leczenia i obsługi pacjenta, jest design. Centrum przy Pomorskiej w niczym nie przypomina klasycznego gabinetu stomatologicznego. Do jego stworzenia zatrudnieni zostali architekci, którzy znani są chociażby z projektowania kawiarni – Piotrowscy Design. I to właśnie ten kawiarniany klimat został przeniesiony do łódzkiego wnętrza.

- Stworzyliśmy bezstresową przestrzeń, która łączy w sobie zarówno nowoczesny design, jak również medycynę. Zależało nam bowiem na tym, aby nowe miejsce, nie kojarzące się tak mocno ze stereotypowym dentystą, pomagało w przełamywaniu oporu przed leczeniem. Design spełnia więc tutaj konkretną rolę terapeutyczną, jest nie tylko atrakcyjnym opakowaniem – mówi Wioletta Januszczyk.

Tym bardziej, że wdrożono tu konkretne rozwiązania. Pacjenci do swojej dyspozycji mają wygodną, kawiarnianą poczekalnię, w której można dosłownie napić się kawy. Co więcej, Medicover Stomatologia z przestrzeni wyeliminował wiele elementów, które w przeszłości drażniły pacjenta. Zniknął charakterystyczny dentystyczny zapach, a ciszę zastąpiono muzyką jazzową. Stonowane zostały także kolory wnętrz, które dobrane zostały tak, aby nie kojarzyć się z wnętrzem medycznym. Znalazło się także miejsce dla biblioteczki liczącej kilkaset pozycji.

Dbałość o pacjenta 

- W Medicover Stomatologia naszym celem jest odczarować gabinety dentystyczne, do których pacjenci przychodzą, gdy boli. Chcemy im pokazać, że dzisiejsze metody leczenia oraz technologie stosowane w gabinecie pozwalają na to, by nasi pacjenci czuli się w pełni komfortowo podczas wizyty i nie wracali do dentysty z lękiem – tłumaczy lek. dent. Grzegorz Kruszczyński z Medicover Stomatologia Łódź Pomorska.

Wizyta u stomatologa może i powinna być przyjemna. Nasze domowe wnętrza z wygodnymi fotelami, półkami z książkami, ekspresem do kawy wpisują się w „Rytuał Uśmiechu”. Mamy także miejsce dla pacjentów, którzy chcą w spokoju popracować. Holistyczne podejście do leczenia rozumiemy jako otulanie muzyką, zapachem i profesjonalną opieką stomatologiczną – dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH