• Medicover Stomatologia uruchomił w Warszawie, we współpracy z Invisalign, pierwsze w stolicy Centrum Ortodoncji Nakładkowej
  • W lokalizacji przy ul. Prostej funkcjonuje 6 gabinetów przygotowanych do leczenia ortodontycznego. Każdy z nich wyposażono w sprzęt, ułatwiający leczenie systemem prostowania Invisalign
  • Aranżacja Centrum zainspirowana została wystrojem salonów jubilerskich luksusowych marek. W witrynie urządzono wystawę pod hasłem „Najpiękniejszą biżuterią jest uśmiech”
  • Centrum stawia na holistyczne leczenie. Pracują tu, oprócz ortodontów, m.in.: implantolodzy, periodontolodzy, chirurdzy stomatologiczni, stomatolodzy estetyczni, endodonci, pedodonci

W Warszawie przy ul. Prostej uruchomiono pierwsze w stolicy Centrum Ortodoncji Nakładkowej, które swoim designem przypomina jubilera. Na miejscu lekarz dobierze aparat ortodontyczny, a za sprawą wirtualnej „przymierzalni uśmiechu” przechodnie mogą tu zobaczyć, jak wyglądaliby po leczeniu. Za inwestycją, naszpikowaną nowoczesną technologią i nawiązującą klimatem do okresu odbudowy Warszawy, stoi Medicover Stomatologia. Partnerem centrum jest Invisalign.

Centra stomatologiczne pod szyldem "Rytuał Uśmiechu"

Medicover Stomatologia tworzy coraz ciekawsze koncepcyjnie centra stomatologiczne. Tylko w ciągu ostatnich 3 lat w Warszawie powstało 6 oryginalnych lokalizacji zainspirowanych m.in. ekologią, kawiarnianym klimatem czy historią miasta. Wszystkie pod szyldem „Rytuał Uśmiechu”.

Teraz do tej listy dopisuje się kolejne – siódme. Przy ul. Prostej otwarto o pow. 260 mkw. Centrum Ortodoncji Nakładkowej Medicover Stomatologia, pierwsze tego typu w stolicy. Miejsce będzie się specjalizować w nowoczesnej ortodoncji, w tym w popularnych ostatnimi laty aparatach Invisalign.

Z uwagi na charakter centrum, Medicover Stomatologia postawił także na oryginalny design miejsca. Inspiracją stały się tutaj m.in. salony jubilerskie luksusowych marek. Widać to już witrynie, w której urządzono wystawę pod hasłem „Najpiękniejszą biżuterią jest uśmiech”. 

„Przymierzalnia uśmiechu”

Jednym z jej elementów jest wirtualna „przymierzalnia uśmiechu”, czyli specjalny ekran z wgraną aplikacją IvoSmile. Dzięki niej przechodnie mijający centrum mogą zobaczyć, jak wyglądałby ich uśmiech po leczeniu ortodontycznym. Aplikacja koryguje zgryz, wyrównuje i wybiela zęby.

– Staramy się, aby każde z naszych nowych centrów zaskakiwało pacjentów, ale także miało swój oryginalny motyw przewodni i walory edukacyjne. W nowo powstałym miejscu odczarowujemy ortodoncję, prezentując jej innowacyjną i lifestylową stronę – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

– Przekonujemy w ten sposób, że aparat ortodontyczny, zwłaszcza ten nakładkowy, noszony przez gwiazdy i influencerów, to dziś modne akcesorium, które każdy może założyć bez poczucia skrępowania. Co więcej, pokazujemy, że jest to wygodne rozwiązanie, po które można sięgnąć niezależnie od wieku – dodaje.

Inspiracją aranżacji Centrum  - Warszawa lat powojennych

Ale witryna to nie jedyne, co podkreśla oryginalny charakter miejsca. Także to jak zaprojektowano wnętrze.

– Inspiracją stała się Warszawa, a zwłaszcza czasy jej odbudowy, czyli koniec lat 40-tych i lata 50-te. W całej przestrzeni jest wiele odwołań do wzornictwa tej epoki, ale także sposobu, w jaki rekonstruowano stolicę, powtórnie wykorzystując materiały – mówi Bartosz Biesiekierski, kierownik ds. rozwoju sieci stomatologicznej Medicover, koordynujący projekt.

– Dla przykładu: meble, które dziś stoją w centrum zostały odkupione z warszawskich mieszkań urządzanych w latach 50-tych, a następnie pieczołowicie odrestaurowane. Elementy dekoracyjne z metalu i drewna to z kolei repliki wzorów sprzed 60-, 70-lat, tu odtworzone przez stolarzy z Anticus i metaloplastyków z Alisto. Całość opowiadanej przez nas historii dopełniają natomiast galerie z kolażem historycznych plakatów i zdjęć, w tym m.in. z budowy PKiN – dodaje.

Centrum we współpracy z Invisalign 

Ale nie tylko świadomie wykorzystany design wyróżnia nowe centrum, także ścisła współpraca z Invisalign oraz technologia, którą wypełniono Centrum Ortodoncji Nakładkowej Medicover Stomatologia. W nowej lokalizacji pacjenci znajdą aż 6 przechodnich gabinetów przygotowanych pod leczenie ortodontyczne.

Każdy z nich wyposażono w nowoczesny sprzęt, ułatwiający leczenie najbardziej zaawansowanym systemem prostowania zębów na świecie, czyli Invisalign. Dla przykładu: do stworzenia planu leczenia dentyści wykorzystują tu algorytm mający dostęp aż do 13 mln przypadków z całego świata.

Ponadto, postępy leczenia pacjenta są dokładnie dokumentowane przy pomocy specjalnych sesji fotograficznych. Centrum dysponuje także własną pracownią diagnostyki obrazowej, a dentystów w codziennej pracy wspomagają skanery 3D pozwalające stworzyć cyfrowe odwzorowanie wnętrza jamy ustnej i zgryzu.

 


Na miejscu pacjenci mają dostęp zarówno do klasycznych aparatów Invisalign, jak również do wielu innowacji, w tym chociażby do Invisalign First, który wykorzystywany jest w leczeniu dzieci. Na miejscu pracuje aż 6 ortodontów, a wspierają ich m.in. fizjoterapeuta stomatologiczny, a także neurologopeda.

– Unikalne w nowym centrum jest to, że powstało we ścisłej współpracy z ekspertami Invisalign i samym brandem. To gwarantuje nie tylko innowacyjność leczenia i wysoki jego standard, ale także dostęp do wszystkich rozwiązań marki, w tym także do nowości. To jedno z nielicznych tego typu miejsc w Polsce, które swoją specjalizację opiera na ortodoncji nakładkowej – mówi lek. dent. Monika Ziarko z Medicover Stomatologia Prosta w Warszawie.

Holistyczne podejście do leczenia stomatologicznego

Centrum stawia także na holistyczne podejście do leczenia. Oprócz ortodontów można w nim znaleźć dentystów aż 12 specjalizacji, w tym m.in. implantologów, periodontologów, chirurgów stomatologicznych, stomatologów estetycznych, endodontów czy pedodontów. W sumie rezydować będzie tu aż 20 stomatologów!

– Pacjenci ortodontyczni często wymagają międzydyscyplinarnego leczenia, np. usunięcia zęba czy wyleczenia próchnicy przed założeniem aparatu. W nowym centrum będą mieli do niego dostęp pod jednym dachem. To znacząco usprawnia leczenie, a także sprawia, że na różnych jego etapach przebiega w jednakowo wysokim standardzie – dodaje dentystka.

Centrum przy ul. Prostej jest 14., należącym do Medicover Stomatologia, które otwarto w koncepcie „Rytuału Uśmiechu”. W sumie sieć dysponuje 89 lokalizacjami.