• Białostocki CZAR - DENT w grupie Medicover Stomatologia od 1 kwietnia 2022 r.
  • Portfolio Medicover Stomatologia: 32 centra dentystyczne działające pod marką MS i 36 lokalizacji, które dołączyły do sieci w wyniku akwizycji 17 graczy rynkowych
  • Zespół CZAR-DENT ma za sobą setki zabiegów implantologicznych i chirurgicznych, realizowanych także w warunkach podwyższonego ryzyka

1 kwietnia 2022 r.  do portfolio Medicover Stomatologia dołączyło Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT z Białegostoku, to pierwsza klinika stomatologiczna Medicover na Podlasiu.

Zespół CZAR-DENT to klinika oferująca pacjentom kompleksowe i wysokospecjalistyczne leczenie dentystyczne oraz pracownia protetyczna. Centrum działa ponad 20 lat (specjalizuje się w zabiegach implantologicznych i chirurgicznych).

W ratingu Global Clinic CZAR-DENT znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych klinik stomatologicznych w Polsce oraz na pierwszym miejscu we wschodniej Polsce.

CZAR - DENT: od higienizacji do implantologii 

Białostockie Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT oferuje szeroki zakres usług dentystycznych od profesjonalnej higienizacji, leczenia zachowawczego i mikroskopowej endodoncji, przez ortodoncję i protetykę, aż do zaawansowanej mikrochirurgii stomatologicznej, implantologii i implantoprotetyki. Centrum dysponuje własną pracownią protetyczną działającą pod marką CZAR-LAB.

W Centrum proces leczenia rozpoczyna się od postawienia pełnej diagnozy za pomocą radiowizjografii. Zespół 16 lekarzy stomatologów ma do dyspozycji 10 gabinetów wyposażonych m.in. w: skaner wewnątrzustny, system bezbolesnego znieczulenia komputerowego, tomograf komputerowy, akcelerator hybrydowy łączący dwa systemy źródeł światła. 

Medicover Stomatologia: już 68 centrów dentystycznych

Medicover Stomatologia od kilku lat rozwija sieć centrów stomatologicznych, zarówno pod własną marką, jak i we współpracy z partnerami.

Portfolio marki Medicover Stomatologia to 68 centrów dentystycznych, z czego 32 centra działające pod marką własną Medicover Stomatologia oraz 36 lokalizacji, które dołączyły do sieci w wyniku akwizycji 17 graczy rynkowych.

 - Cieszę się, że do Medicover Stomatologia dołącza klinika, która tak samo jak my stawia na wysoki standard leczenia i komfort pacjenta. Obecni lekarze coraz częściej stawiają na miękkie kompetencje do zbudowania relacji lekarz-pacjent i podchodzą do pacjentów indywidualnie - mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

- W Medicover decydujemy się na akwizycję podmiotów, które podzielają naszą wizję i wartości: koncentrują się na potrzebach pacjenta, bezpieczeństwie leczenia i komforcie w trakcie zabiegów. Uczymy się od siebie nawzajem, wymieniamy się wiedzą i doświadczeniami. Dziś stworzyliśmy cały ekosystem leczenia pacjenta i możemy potwierdzić, że jesteśmy liderem na rynku usług stomatologicznych – dodaje Wioletta Januszczyk.

- Konsekwentnie inwestujemy w centra, które podzielają naszą wizję i wartości. Wraz z naszymi partnerami uczymy się od siebie nawzajem, wymieniamy wiedzą, doświadczeniami i zmieniamy oblicze dentystyki. Wierzymy, że tak samo będzie na Podlasiu – dodaje Wioletta Januszczyk.

CZAR-DENT: potencjał w implantologii

Centrum CZAR-DENT zostało założone 20 lat temu i jest prowadzone przez Bogusławę i Dariusza Czarnowskich. Lek. dent. Bogusława Czarnowska jest specjalistką z zakresu implantologii, periodontologii, protetyki, stomatologii estetycznej. Jako jedna z niewielu osób w Polsce ukończyła prestiżowy program „Master in Implant Dentistry” na Uniwersytecie Kalifornijskim. Posiada również certyfikat wydany przez The Dawson Academy, potwierdzający umiejętności z zakresu funkcjonalnej okluzji, stomatologii estetycznej i mikrochirurgii. 

 - Implantologia i chirurgia stomatologiczna to dziś jedne z najszybciej rozwijających się dziedzin współczesnej stomatologii. Wiemy, jak ważne jest zdrowe uzębienie dla Polaków – naszym celem jest zaangażować pacjenta w proces leczenia, wyjaśnić mu, z czego wynikają podejmowane działania. Doskonalsze usługi i nowoczesny sprzęt pozwalający wykonać precyzyjne badania sprawiają, że coraz lepiej odpowiadamy na oczekiwania pacjentów - podkreśla Bogusława Czarnowska współwłaścicielka Centrum CZAR-DENT.

   Bogusława Czarnowska i Dariusz Czarnowski

- Zespół CZAR-DENT, jako certyfikowany partner Zimmer Dental, Thommen Medical, Dentsply Sirona, ICX 3Z, ma odpowiednią wiedzę, umiejętności i narzędzia, by przeprowadzić implantację nie tylko w warunkach podwyższonego ryzyka, ale przede wszystkim, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, precyzyjnej nawigacji z wykorzystaniem druku 3D oraz spawaniu wewnątrzustnemu WELD ONE, jesteśmy w stanie odbudować uśmiech w ciągu jednego dnia zabiegowego – twierdzi Bogusława Czarnowska.

Zajmujemy się wszystkimi dziedzinami stomatologii i systematycznie powiększamy kadrę specjalistów w CZAR-DENT. Mamy za sobą setki udanych zabiegów implantologicznych i chirurgicznych. Cieszymy się, że dołączamy do Medicover Stomatologia, który jest liderem na rynku. Wiemy, że nasza wizja i podejście do pacjenta, są spójne z wizją i ambicjami Medicover Stomatologia – dodaje Dariusz Czarnowski, współwłaściciel Centrum CZAR-DENT.

Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej CZAR-DENT z Białegostoku, działa w dwóch lokalizacjach na terenie Białegostoku przy ul. Świętokrzyskiej 5/U2 i ul. Porzeczkowej 14.