• Medicover Stomatologia przejmuje MeinDentist, niemiecką sieć znanych w Berlinie i Poczdamie klinik stomatologicznych, założonych przez doktora Alego Mokabberi
  • MeinDentist to 16 centrów stomatologicznych w Berlinie i Poczdamie, dysponujących blisko 150 fotelami dentystycznymi
  • Medicover Stomatologia ma 400 foteli stomatologicznych dostępnych w sieci 70 klinik stomatologicznych w Polsce. Pracuje w nich ponad 750 lekarzy dentystów

Medicover Stomatologia na ścieżce międzynarodowej ekspansji

Medicover Stomatologia podpisał umowę przejęcia biznesu MeinDentist, niemieckiej sieci znanych w Berlinie i Poczdamie klinik stomatologicznych, założonych przez doktora Alego Mokabberi. Na sieć 16 przejmowanych nowoczesnych centrów stomatologicznych składają się dwie silne marki: kliniki dla dorosłych pacjentów – MeinDentist i gabinety dla dzieci – KinderDentist.

MeinDentist jest jednym z wiodących graczy na rynku stomatologicznym w Niemczech. Pierwsza klinika MeinDentist powstała 20 lat temu, kliniki KinderDentist działają od 2007 r. Obecnie MeinDentist dysponuje blisko 150 fotelami dentystycznymi. Cieszące się wśród pacjentów powszechnym zaufaniem i dużą rozpoznawalnością kliniki działają głównie w Berlinie, jedna klinika dostępna jest dla klientów w Poczdamie.

Pozyskanie 16 nowoczesnych klinik w stolicy Niemiec to mocny krok w stronę międzynarodowej ekspansji i budowania europejskiej marki Medicover Stomatologia.

Krajowe akwizycje Medicover Stomatologia 

Medicover Stomatologia od kilku lat odnotowuje dynamiczny rozwój, napędzany przez inwestycje i akwizycje. W Polsce firma zbudowała mocny biznes stomatologiczny i jest liderem na rynku usług stomatologicznych.

W ciągu zaledwie dwóch lat Medicover Stomatologia podwoiła liczbę foteli stomatologicznych dostępnych w sieci (obecnie posiada ich 400).

Marka ma już 70 klinik stomatologicznych w Polsce, w których pracuje ponad 750 doświadczonych lekarzy.

Ponadto firma posiada własne ponad ultranowoczesne laboratorium protetyczne Medicover „Rytuał Uśmiechu” w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Laboratorium o pow. 300 m kw., zaprojektowane zgodnie ze światowymi standardami, ma za zadanie zapewnić lekarzom protetykom zaplecze i wsparcie w ich codziennej pracy z pacjentami.

Dziś firma rozpoczyna kolejny rozdział w swoim rozwoju i rozszerza działalność na największy rynek stomatologiczny w Europie.

Większa możliwość rozwoju zawodowego lekarzy dentystów i higienistek   

- Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani wejściem na największy europejski rynek stomatologiczny z tak silnymi markami, jak MeinDentist i KinderDentist. To jest dla nas bardzo ważna transakcja i znaczący pierwszy duży krok w rozwoju na międzynarodową skalę w sektorze stomatologicznym - mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia..

- Po trwających wiele miesięcy negocjacjach jestem podbudowana tym, czego doświadczyłam. Dr Ali Mokabberi zbudował profesjonalny i wykwalifikowany zespół medyczny, pełen kultury, pasji, zaangażowania i codziennej życzliwości. Te wartości są także bardzo bliskie kulturze działania Medicover Stomatologia. Wierzę, że żadna praktyka stomatologiczna nie może istnieć bez silnego i oddanego zespołu, który tak dba o komfort i bezpieczeństwo pacjentów, by chętnie wracali na kontynuację leczenia – dodaje Wioletta Januszczyk.

Dzięki włączeniu w Medicover Stomatologia sieci klinik MeinDentist lekarze czy asystentki stomatologiczne, którzy pracują w Medicover Stomatologia lub chcą dołączyć do zespołu, będą mogli rozwijać międzynarodowo swą ścieżkę zawodową.

Niemcy są największym rynkiem stomatologicznym w Europie, którego wartość szacowana jest na blisko 30 mld euro. Jest to ponad dziesięć razy więcej niż wielkość rynku stomatologicznego w Polsce.

Rynek stomatologiczny przyspiesza  

- Analitycy przewidują, że w tym roku, po trudniejszym dwuletnim okresie pandemicznym, rynek usług stomatologicznych w Europie odnotuje zdecydowane ożywienie. Ogromnie się cieszę, że Medicover Stomatologia podjęła w tym roku zdecydowane kroki w celu rozszerzenia zakresu swoich usług i obecności na europejskim rynku. To potwierdza, że nasza strategia rozwoju się sprawdza – wpisuje się w model polegający na łączeniu sił z najlepszymi i najzdolniejszymi klinikami i dentystami przy jednoczesnym inwestowaniu w sukces własnej marki - komentuje Wioletta Januszczyk.