• Medicover Stomatologia rusza z największą w swojej historii rekrutacją personelu medycznego i pomocniczego, potrzebnych jest 330 pracowników.
  • Medicover Stomatologia dysponuje centrami medycznymi w 64 lokalizacjach, w których pracuje 732 dentystów, a ma być ich ok. 900.
  • Lekarze dentyści będą poszukiwani do pracy m.in. w dla dentystów w kilkunastu miastach, w tym m.in. w: Warszawie, Krakowie, Bielsku-Białej, Toruniu, Gdańsku, Katowicach.

W Medicover Stomatologia 150 etatów dla dentystów

Nawet 150 etatów dla dentystów i 180 dla pozostałych pracowników centrów dentystycznych stworzy w 2022 r. Medicover Stomatologia. Sieć rusza właśnie z największą w swojej historii rekrutacją. Do obsadzenia są wakaty dla lekarzy, ale także dla m.in. higienistek, asystentek, techników, fizjoterapeutów stomatologicznych, pracowników recepcji, opiekunów pacjenta, a nawet logopedów. Powodem jest dynamiczny rozwój Medicover Stomatologia w całej Polsce.

– Medicover Stomatologia rośnie, a co za tym idzie stale zwiększają się nasze potrzeby kadrowe. W ciągu ostatnich dwóch lat podwoiliśmy liczbę centrów stomatologicznych i w sumie dysponujemy aż 64 lokalizacjami, w których pracuje już 732 dentystów, czyli najwięcej na rynku. Miniony rok przyniósł otwarcie kolejnych 9 centrów, a już w najbliższych miesiącach na rynku zadebiutują następne – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

– Postępująca ekspansja sieci w całej Polsce wiąże się z koniecznością zwiększenia zatrudnienia praktycznie w każdym obszarze naszej działalności medycznej i biznesowej. Rozwój i kolejne otwarcia przynoszą nowe wakaty zarówno dla lekarzy dentystów z każdej specjalizacji, dla pracowników centrów dentystycznych oraz naszego biura w Warszawie – dodaje.

Powód tak wzmożonej rekrutacji, zwłaszcza lekarzy, jest jeszcze jeden. Jak podkreśla Wioletta Januszczyk, wynika on z modelu opieki, jaki rozwija Medicover Stomatologia.

– Coraz większy nacisk kładziemy na kompleksowość leczenia stomatologicznego. Oznacza to, że w każdym z naszych centrów stomatologicznych chcemy mieć kompletny i interdyscyplinarny zespół dentystów ze wszystkich dziedzin stomatologii. To pociąga za sobą otwarcie nowych etatów w działających już i planowanych centrach, przede wszystkim związanych z takimi specjalizacjami jak m.in. ortodoncja, protetyka czy periodontologia – mówi.

Oferta pracy dla lekarzy dentystów 

Lista ogłoszeń, które już pojawiły się na rynku pracy jest długa. Medicover Stomatologia poszukuje zarówno lekarzy dentystów (m.in. periodontologów, ortodontów, pedodontów, protetyków, implantologów, endodontów, chirurgów), jak również higienistek/higienistów i asystentek/asystentów. Poszukiwani są także anestezjolodzy, którzy wspierają dentystów podczas leczenia w znieczuleniu ogólnym.

– Realizując zaplanowaną na 2022 rok kampanię employer brandingową, planujemy zwiększenie kadry lekarzy-dentystów o ok. 20 proc. czyli do blisko 900. Kolejne miesiące przyniosą sukcesywne uwolnienie na rynek od 110 do 150 wakatów dla dentystów w kilkunastu miastach, w tym m.in. w Warszawie, Krakowie, Bielsku-Białej, Toruniu, Gdańsku czy Katowicach, co wiąże się zarówno z nowymi otwarciami w tym roku, jak i poszerzaniem świadczonych usług w istniejących już lokalizacjach – informuje Agnieszka Zatoń, kierownik Działu HR Biznes Partner, Pion Usług Stomatologicznych w Medicover.

Kto może liczyć na zatrudnienie w tym segmencie? Jak podkreśla Wioletta Januszczyk, poszukiwani są dziś specjaliści, którym bliska jest wizja rozwoju sieci. – Zatrudniamy pasjonatów. Lekarzy, którzy mają doświadczenie w pracy w środowisku cyfrowym i potrafią podejść do każdego przypadku holistycznie, w pełni wykorzystując swoją wiedzę. Niezwykle ważna dla nas jest także umiejętność budowania relacji z pacjentem, a także chęć pracy na kompleksowych planach leczenia – zaznacza dyrektor zarządzająca.

Praca także dla higienistów, techników, recepcjonistek

Ale nie tylko dentysta znajdzie pracę w Medicover Stomatologia. Oferty pracy pojawiają się również dla techników RTG, sterylizacji i dentystycznych. Do obsadzenia są też stanowiska na recepcjach – zarówno w istniejących centrach w całym kraju, jak i w planowanych lokalizacjach. Sieć poszukuje także opiekunów pacjenta, managerów centrów dentystycznych, ale też logopedów i fizjoterapeutów stomatologicznych. Również warszawskie biuro Medicover Stomatologia rekrutuje zarówno na stanowiska w dziale operacji, jak również marketingu, który stanowi wsparcie dla sieci i akwizycji.

Co zapewni Medicover Stomatologia? 

Dentyści, oprócz atrakcyjnych wynagrodzeń, mogą liczyć m.in. na elastyczny grafik, w ramach którego lekarz samodzielnie decyduje o zakresie współpracy, a także na „pracę na 4 ręce” z doświadczoną i wykwalifikowaną w pracy z różnymi specjalistami asystą stomatologiczną. Sieć zapewnia także zapełniony grafik niemal od samego początku (w całej Polsce co roku realizowane jest blisko pół miliona wizyt). Oprócz tego Medicover oferuje dentystom możliwość pracy w kilku centrach, a także gwarantuje wsparcie w rozwoju i współfinansuje go poprzez organizację kursów i szkoleń.

Inaczej wygląda oferta dla pozostałej kadry. Opiekunowie pacjenta z kolei mogą liczyć na: atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość awansu w strukturach firmy, szkolenia stacjonarne i dostęp do platformy szkoleniowej on-line, czy pakiet dodatkowych benefitów. Podobne korzyści, poszerzone o system premiowy, oferuje się też higienistkom/higienistom i asystentkom/asystentom.

– W przypadku zespołów higieny i asysty stomatologicznej poszukujemy dziś do współpracy osoby z doświadczeniem w pracy z różnymi specjalistami w dziedzinie stomatologii, a także samodzielnych na swoim stanowisku oraz otwartych na rozwój. Jednocześnie też nie zamykamy się na osoby na początku swojej drogi zawodowej. Chętnie wdrożymy do pracy zarówno asystentki, jak i higienistki – mówi Agnieszka Zatoń.

Aktualne oferty pracy z Medicover Stomatologia można śledzić na stronie medicover.pl/praca