PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Medicover Stomatologia: mocniejsza pozycja na Śląsku

Autor: nieck • Źródło: en
11-11-2021, 07:11
Medicover Stomatologia: mocniejsza pozycja na Śląsku Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia (fot. Medicover)
Poliklinika Stomatologiczna „Pod Szyndzielnią” w Bielsku-Białej oraz klinika Ortodoncja Becker w Bielsku-Białej i Katowicach od początku listopada 2021 r. działają w sieci Medicover Stomatologia.
  • Dwie wyspecjalizowane kliniki funkcjonujące od blisko 20 lat dołączyły do Medicover Stomatologia.
  • Obie przychodnie to łącznie 30 gabinetów wyposażonych w najnowocześniejszy  sprzęt.
  • W sumie w sieci Medicover Stomatologia działa w całej Polsce 61 centrów stomatologicznych i blisko 330 gabinetów dentystycznych.

Z początkiem listopada w sieci Medicover Stomatologia znalazły się  Poliklinika Stomatologiczna „Pod Szyndzielnią” w Bielsku-Białej wraz z kliniką Ortodoncja Becker w Bielsku-Białej i Katowicach. 
Poliklinika Stomatologiczna „Pod Szyndzielnią” i klinika Ortodoncja Becker to jedne z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych klinik stomatologicznych na rynku.

Obie placówki wykonują usługi z zakresu nowoczesnej diagnostyki, ortodoncji, w tym leczenia Invisalign, chirurgii, implantologii i stomatologii estetycznej. Łącznie blisko dwudziestu najwyższej klasy lekarzy ma do dyspozycji w 30 gabinetach sprzęt najnowszej generacji, w tym m.in. cyfrowy RTG, tomograf komputerowy, mikroskopy, kamery i skanery wewnątrzustne.

Dwudziestoletnie doświadczenie w ortodoncji

Poliklinika Stomatologiczna „Pod Szyndzielnią” została założona w 1998 r. i jest  prowadzona przez małżeństwo wybitnych lekarzy – dr n. med. Katarzynę Becker i doktora med. Claudiusa Beckera. Warto także podkreślić, że dr n. med. Katarzyna Becker jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych lekarzy stomatologów specjalistów ortodontów, leczących metodą Invisalign. 

Ortodoncja Becker jest także pierwszym certyfikowanym w Polsce ośrodkiem leczącym Invisalign, co daje sześcioletnie doświadczenie w leczeniu tą metodą.
 
- Przez ponad 20 lat działalności zdobyliśmy duże doświadczenie kliniczne, przeprowadzając leczenie kilku tysięcy pacjentów, które pozwala nam optymalnie zaplanować leczenie nawet bardzo złożonych problemów ortodontycznych. Na co dzień dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym pacjentom najwyższą jakość usług, wykorzystując sprawdzone rozwiązania terapeutyczne, oparte o aktualny stan wiedzy naukowej oraz stale podnosząc nasze kwalifikacje na najbardziej prestiżowych kursach i kongresach. W naszej codziennej pracy wykorzystujemy głównie technologie cyfrowe, zarówno w diagnostyce, jak i w leczeniu – informuje dr n. med. Katarzyna Becker, lekarz stomatolog, specjalista ortodonta, współwłaścicielka i współzałożycielka Polikliniki Stomatologicznej „Pod Szyndzielnią” w Bielsku-Białej oraz Ortodoncji Becker w Katowicach.

Oficjalne połączenie obu placówek z Medicover Stomatologia komentuje  Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca: 
Chcemy, aby wyróżnikiem na rynku usług stomatologicznych była opieka zorientowana na pozytywne doświadczenia pacjenta, otwartość na nowe technologie i transparentność procesu leczenia - zapewnia Wioletta Januszczyk..

- Dzisiaj pacjenci szukają kompleksowych miejsc, wysokospecjalistycznych, zaopatrzonych w wysokiej jakości sprzęt i sprawdzone technologie. Z naszej perspektywy kluczowe jest, aby wszyscy znali i rozumieli wspólny cel i kierunek rozwoju marki Medicover Stomatologia. Dlatego od kilku lat, konsekwentnie, rozwijamy się na nie tylko organicznie, lecz także przez akwizycję tych klinik, które mają podobną wizję dentystyki jak my. Koncentrują się na potrzebach pacjenta, gwarantują bezpieczeństwo leczenia i poczucie komfortu w trakcie zabiegów, a ich personel medyczny ma wysokie kompetencje i korzysta z zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Ufamy, że jako liderzy na swoich rynkach najlepiej wiedzą, jak osiągać sukcesy – podkreśla  Wioletta Januszczyk.

Kompleksowe podejście do pacjenta jako firmowe motto  

- Dołączamy do Medicover Stomatologia, bo wiemy, że nasza wizja, podejście do pacjenta, są spójne z wizją i ambicjami, jakie dziś na polskim rynku wyznacza Medicover Stomatologia. Cieszymy się, że wspólnie będziemy poszerzać nasze kompetencje – podkreśla dr n. med. Claudius Becker, otolaryngolog i stomatolog, współwłaściciel i współzałożyciel Polikliniki Stomatologicznej „Pod Szyndzielnią”.

- Nasze kliniki od lat stawiają na kompleksowe podejście do pacjenta. Szeroki wybór usług obejmuje nowatorskie metody leczenia z zakresu ortodoncji, stomatologii zachowawczej i estetycznej, protetyki, chirurgii, implantologii – dodaje.

Najnowsze technologie, jak Invisalign gwarantują sukces

Poliklinikę Stomatologiczną „Pod Szyndzielnią”, jak i Ortodoncję Becker wyróżnia nowoczesna diagnostyka wykonywana przy pomocy najnowszego sprzętu, np. umożliwiająca pobranie w ciągu kilku minut „wirtualnego wycisku” uzębienia bez użycia masy wyciskowej i konieczności odlewania gipsowych modeli. Wyższość modelu wirtualnego, uzyskanego ze skanu uzębienia nad modelem gipsowym polega również na możliwości oceny rozkładu sił żucia, działających na łuki zębowe, obecności potencjalnych przeciążeń, a także możliwości wczesnej diagnostyki próchnicy dzięki technologii NIRI.

Obie kliniki dysponują pięcioma skanerami wewnątrzustnymi. Dentyści w klinice mają także do dyspozycji mikroskopy stomatologiczne, zapewniające czytelny, jasny obraz o wysokim kontraście. Do wykonywania zabiegów wykorzystywane są wysokogatunkowe materiały dostarczane przez sprawdzonych światowych producentów. Wyróżnikiem kliniki jest także system CEREC, dzięki któremu leczenie protetyczne, np. wykonanie korony bądź mostu, można ograniczyć do jednej wizyty.

Dodatkowo obie kliniki, poza działalnością leczniczą, prowadzą działalność naukową (staże  podyplomowe i specjalizacyjne, szkolenia dla lekarzy, publikacje naukowe, udział w branżowych kongresach itd.).

Medicover odmienia uśmiechy

Ważnym wyróżnikiem w centrach stomatologicznych Medicover Stomatologia jest holistyczne podejście do pacjenta. Aby to zapewnić, Medicover Stomatologia od 2021 r. wszystkie nowe centra stomatologiczne otwiera pod szyldem autorskiego konceptu „Rytuał Uśmiechu”. Jego celem jest połączenie wysokiej jakości leczenia i komfortu pacjenta z doświadczeniem z pięciogwiazdkowych hoteli. Pod kompleksową opieką stomatologiczną kryje się całokształt pozytywnych doświadczeń pacjenta związanych z jego wizytą w centrach stomatologicznych.
 
- Wizyta u dentysty ma być przyjemnym i bezstresowym doświadczeniem. Wszystko po to, aby odczarować gabinety stomatologiczne i zachęcić pacjentów do regularnych wizyt stomatologicznych. Naszym celem jest zaangażowanie pacjenta w proces leczenia, wyjaśnienie mu, z czego wynikają podejmowane działania. Chcemy zapewnić naszym pacjentom kompleksowe i komfortowe leczenie, w miłej atmosferze i przyjemnym wnętrzu. Obserwujemy, jak doświadczenie Rytuału Uśmiechu wywołuje uśmiech na twarzach naszych klientów. To nobilituje nas do dalszej pracy – mówi  Wioletta Januszczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH