PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Medicover spogląda w kierunku stomatologii

ms
02-06-2017, 12:04
Medicover spogląda w kierunku stomatologii Stomatologia w Medicover
Medicover zapowiada, że część pieniędzy z debiutu na giełdzie w Sztokholmie przeznaczy na rozwój usług stomatologicznych w Polsce, jednak czynić to będzie rozważnie.

Spółka, która w 2016 r. miała 46 mln EUR zysku i 497 mln EUR przychodów, chce się rozwijać głównie w trzech obszarach — klinik dentystycznych, diagnostyki i klinik płodności.

-  Stale monitorujemy rynek pod kątem akwizycji. Obecnie nie ma wielkich transakcji, ale rysują się możliwości przejmowania małych i średniej wielkości firm — mówi Fredrik Rågmark, prezes Medicover Holding SA.

Kliniki dentystyczne i płodności to priorytety w rozwoju Medicovera, ale spółka startuje z niskiej bazy. Stomatologia to tylko 2 proc. przychodów Medicovera w Polsce. Ewentualne akwizycje nie będą miały dużej skali lub będą oddalone w czasie.

- Szukamy możliwości rozwoju w tych dwóch obszarach z myślą o uzupełnieniu naszych dotychczasowych usług. Rynek dentystyczny jest mocno rozdrobniony. W najbliższym czasie udział tego segmentu w przychodach może wzrosnąć o 1 proc. – informuje Fredrik Rågmark.

Komentujący to wydarzenie dla Pulsu Biznesu Maciej Cieślak, partner zarządzający Holon Consultants – ocenia, że kliniki dentystyczne są na tyle atrakcyjnym celem akwizycyjnym, na ile na ich bazie uda się stworzyć specjalistyczne usługi. Tylko wtedy można uzyskać korzyści skali, związane z dostępem do know-how i zakupem nowoczesnego sprzętu w branży, w której jest deficyt lekarzy, a wynagrodzenia mają duży udział w przychodach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Medicover  

POLECAMY W SERWISACH