PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Medicover: rusza laboratorium protetyczne w Rytuale Uśmiechu

Autor: miro • Źródło: ms
06-12-2021, 14:05
Medicover: rusza laboratorium protetyczne w Rytuale Uśmiechu Laboratorium protetyczne w Centrum Praskim Koneser w Warszawie (fot. Medicover)
Medicover Stomatologia wzbogaca swoje portfolio o pierwsze laboratorium protetyczne stworzone pod własną marką.
  • Medicover Stomatologia to już nie tylko dynamicznie rozwijająca się sieć centrów dentystycznych, licząca 61 lokalizacji w całej Polsce.
  • Pracownię protetyczną otwarto właśnie w Centrum Praskim Koneser w Warszawie, w którym od kwietnia 2021 r. działa, także należące do sieci Medicover, centrum stomatologiczne.
  • Podobnie jak ostatnie centra dentystyczne sieci, także ta inwestycja powstała w koncepcie „Rytuału Uśmiechu”. 

Laboratorium protetyczne w Centrum Praskim Koneser w Warszawie

 Medicover rozwija własne zaplecze protetyczne. Ma ono zapewnić stomatologom związanym z Medicover dostęp do najnowszych technologii, a także – co kluczowe – do umiejętności doświadczonych protetyków. Efektem tego jest najnowsza inwestycja.

W Centrum Praskim Koneser w Warszawie zadebiutowało właśnie ponad 300 m, zaprojektowane zgodnie ze światowymi standardami, Laboratorium Protetyczne Medicover „Rytuał Uśmiechu”.  To pierwsza tego typu pracownia w portfolio sieci, która działać będzie pod szyldem Medicover oraz w „Rytuale Uśmiechu”, koncepcie, w którym otwierane są nowe centra stomatologiczne w całym kraju.

– Mijający rok jest dla nas niezwykle intensywny i udany biznesowo. Rozwój sieci przyspiesza, a my już myślimy o kolejnych inwestycjach. 2021 r. przyniósł nam otwarcie aż 5 nowych centrów w koncepcie „Rytuału uśmiechu”.  Trzy kolejne mamy zaplanowane jeszcze w grudniu. Ponadto w Warszawie, również w Centrum Praskim Koneser, stworzyliśmy centrum stomatologiczne. Portfolio akwizycji wzbogaciło się z kolei aż o 4 lokalizacje – wylicza Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Teraz do tego grona dołącza też pierwsza sygnowana przez markę pracownia protetyczna.

 Laboratorium protetyczne w „Rytuale Uśmiechu”

 – To projekt pod wieloma względami wyjątkowy, nad którym pracowaliśmy blisko rok. Łączy on w sobie wieloletnie doświadczenie pracujących tu techników protetyków, najnowocześniejszą technologię, jaka dostępna jest dziś na rynku stomatologicznym oraz filozofię „Rytuału Uśmiechu”, w której kluczowym elementem jest jakość leczenia i usług. Wszystko po to, aby zapewnić naszym lekarzom protetykom możliwe najlepsze, unikalne w skali kraju, zaplecze i wsparcie w ich codziennej pracy z pacjentem – mówi Wioletta Januszczyk.

 – Dzięki własnej pracowni stajemy się jeszcze bardziej niezależni. Co więcej, mamy możliwość szybszej realizacji prac protetycznych dla naszych lekarzy. Ponadto czuwamy nad najwyższą jakością powstających tu m.in. licówek, koron, mostów czy protez, która jest jednym z wyróżników Medicover Stomatologia na rynku – dodaje.

Nowo powstała przestrzeń została tak zaprojektowana, aby nawiązywać charakterem do centrów stomatologicznych otwieranych w „Rytuale Uśmiechu”, stąd m.in. zastosowanie tych samych materiałów w aranżacji tj. metalu, drewna, szkła i ceramiki. Loftowy charakter wnętrza koresponduje natomiast z lokalizacją na warszawskich terenach dawnej gorzelni.

Duży potencjał laboratorium protetycznego

 Laboratorium sieci to aż 14 w pełni wyposażonych stanowisk pracy. W jego przestrzeni można znaleźć też 4 stanowiska działu ceramiki, gdzie znajdują się 4 piece do wypalania prac ceramicznych. Pracownia dysponuje także 2 nowoczesnymi frezarkami, które mogą frezować prace non stop przez 24 godziny z każdego rodzaju materiału dostępnego na rynku.

 Oprócz tego „pracują” tu także 2 drukarki 3D, umożliwiające m.in. wydrukowanie modeli uzębienia pacjenta ze skanów cyfrowych, szablonów chirurgicznych, dopasowanych anatomicznie szyn relaksacyjnych i innych uzupełnień protetycznych.

60 protetyków sieci Medicover Stomatologia

 Na terenie laboratorium znajduje się także specjalnie dla Medicover Stomatologia zaprojektowana gipsownia protetyczna, w której przygotowuje się prace w technice analogowej. Przestrzeń ta posiada obieg szczelnie zamknięty z dwukrotną filtracją powietrza. Na miejscu pracuje zespół 10 techników protetyków, z których każdy ma 10-15-letnie doświadczenie w zawodzie.

– W miarę jak rośnie sieć centrów dentystycznych, rosną także potrzeby naszych lekarzy. Tym bardziej, że centra Medicover coraz chętniej wybierane są przez pacjentów „protetycznych”, poszukujących wysokiej jakości licówek, koron czy mostów. Nowa inwestycja jest więc odpowiedzią na ten dynamiczny rozwój – mówi Dominik Gregier, koordynator zespołu protetycznego Laboratorium Medicover „Rytuał Uśmiechu” w Warszawie.

– Już dziś nasze laboratorium realizuje wszystkie zamówienia spływające do nas od 60 protetyków sieci Medicover Stomatologia, a także uczestniczy w procesie powstania prac protetycznych, doradzając lekarzom na każdym etapie. Jesteśmy obecni podczas konsultacji w gabinecie, wspólnie z lekarzem i pacjentem tworząc zgrany zespół, którego celem jest stworzenie możliwie najlepszej pracy, która zadowoli pacjenta –  mówi.

Laboratorium Protetyczne Medicover „Rytuał Uśmiechu” to pierwsza, ale i jedyna dziś na rynku pracownia w Polsce, która wypracowała ścisły, autorski model współpracy między dentystami, a technikami wewnątrz Sieci Medicover Stomatologia.  

Laboratorium specjalizuje się we wszystkich pracach protetycznych, zapewniając pełen zakres usług. W nowej lokalizacji, dla pacjentów Medicover Stomatologia powstają m.in. korony, mosty, licówki, prace na wszystkich systemach implantologicznych, protezy, prace wysokoestetyczne, licówki i aparaty ortodontyczne. Nowa pracownia dąży także do pełnej digitalizacji. Już dziś większość prac wykonywana jest tu cyfrowo – informuje sieć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH