PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Medicover: centrum stomatologiczne w Gdyni z innej bajki

Autor: miro • Źródło: ms
21-10-2021, 14:03
Medicover: centrum stomatologiczne w Gdyni z innej bajki Centrum Medicover Stomatologia w Gdyni (fot. Medicover)
W Gdyni uruchomiono jedno z najciekawszych centrów stomatologicznych w tej części Polski. Ulokowano je w kompleksie biurowym 3T Office Park przy ul. Kazimierza Górskiego. Jest to kolejna lokalizacja należąca do Medicover Stomatologia w Trójmieście.
  • Centra Medicover Stomatologia, powstające w „Rytuale Uśmiechu”, odchodzą od tradycyjnego wizerunku gabinetu, bardziej przypominają lobby nowoczesnych hoteli czy wnętrza modnych kawiarni.
  • W gdyńskim centrum, przy ul. Kazimierza Górskiego 3 na pacjentów czeka 6 gabinetów, a przyjmują w nich specjaliści z 11 dziedzin stomatologii.
  • Nowo uruchomione wnętrze gdyńskiego centrum Medicover Stomatologia powstało m.in. we współpracy z psychologami. Przestrzeń spełnia ważną rolę terapeutyczną, ma niwelować stres, lęk, które często towarzyszą wizycie u dentysty.

Nowe centrum stomatologiczne w Trójmieście

Nowo otwarte centrum Medicover Stomatologia w Gdyni to odważna wizja, która powinna przekonać do leczenia osoby, które wciąż mają obawy przed wizytą u dentysty. Jedną z inspiracji w tworzeniu nowej przestrzeni gabinetu była historia Gdyni, a zwłaszcza dwudziestolecie międzywojenne. 

Medicover Stomatologia rozwija sieć na Pomorzu

Nowe centrum jest unikatowe. Przede wszystkim wyróżnia je „Rytuał Uśmiechu”, czyli nowy koncept przestrzeni stomatologicznej, w którym rozwijana jest sieć. Podobne miejsca - póki co - znaleźć można tylko w Łodzi, Toruniu i Warszawie na Placu Konstytucji.

- „Rytuał Uśmiechu” to nowa i odważna wizja stomatologii w Polsce. Opiera się zarówno na holistycznym podejściu do leczenia, dostępie do technologii diagnostycznych i medycznych, nowym standardzie obsługi, jak również na designie miejsca, w którym leczony jest pacjent – mówi Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia.

Czytaj także: Jaki rytuał pielęgnują w Medicover Stomatologii?

Gdyńskie centrum spełnia w tym koncepcie jedną z kluczowych ról. – Centra powstające w „Rytuale Uśmiechu” odchodzą od tradycyjnego wizerunku gabinetu stomatologicznego. Bardziej za to przypominają lobby nowoczesnych hoteli czy  wnętrza modnych kawiarni. Wszystko po to, aby stworzyć warunki, w których pacjent może zrelaksować się przed wizytą – wyjaśnia Wioletta Januszczyk.

Stocznia inspiracją dla dentysty

Tak też jest w Medicover Stomatologia w Gdyni przy ul. Kazimierza Górskiego 3. Cała przestrzeń została zaprojektowana tak, aby zminimalizować wrażenie, że jest się u dentysty. W poczekalni zamiast tradycyjnych krzeseł, znajdują się fotele i niskie stoliki, a także strefa, w której można zaparzyć sobie kawę. W pomieszczeniu ustawiono też biblioteczkę z kilkuset pozycjami książkowymi.

Wystrój nawiązuje do stylistyki lat 20. XX w., czyli okresu budowy portu w Gdyni. Pomogły w tym proste, geometryczne formy mebli oraz użyte do ich produkcji materiały -  żelazo, mosiądz i drewno dębowe. Z historią korespondują też elementy wystroju  z zardzewiałej blachy i surowego betonu, znane chociażby z pejzażu stoczni. Na ścianach zawisły natomiast historyczne fotografie z wybrzeżem – widnieją na nich okoliczne latarnie, pierwsze polskie transatlantyki i stare mapy. 

Również kolory dobrano tak, aby przywoływały pozytywne emocje i wyciszały pacjenta.  Domowy klimat osiągnięto natomiast dywanami i oświetleniem – światło w poczekalni jest przytłumione, a nie ostre i rażące jak w tradycyjnym gabinecie. Wyeliminowano także inne elementy drażniące zmysły, w tym „dentystyczny” zapach czy ciszę. Tę ostatnią zastąpiono muzyką jazzową. Sam projekt powierzono pracowni Piotrowscy Design, która stoi za projektem sieci kawiarni  Green Caffé Nero.

- Projektując wnętrze gdyńskiego centrum sięgnęliśmy po wiedzę architektów, ale także psychologów. Zależało nam bowiem na tym, aby przestrzeń spełniała ważną rolę terapeutyczną. Tą rolą jest niwelowanie stresu, strachu i lęku, jaki często towarzyszy wizycie. Jest to pionierskie podejście do tworzenia przestrzeni medycznej w stomatologii, ale i do samego procesu leczenia, niezwykle empatyczne, nastawione na komfort i budowanie pozytywnych doświadczeń pacjenta w trakcie całej wizyty – mówi dyrektor zarządzająca.

Kompleksowe leczenie stomatologiczne w jednym miejscu

Ale nie tylko wnętrza odgrywają ważną rolę. To co wyróżnia centrum w Gdyni to przede wszystkim holistyczne podejście do leczenia. W nowej lokalizacji, liczącej ponad 300 mkw., pacjenci znajdą 6 w pełni wyposażonych gabinetów.  Przyjmują w nich specjaliści aż z 11 dziedzin, w tym m.in. ortodoncji, protetyki, chirurgii stomatologicznej, enodoncji, medycyny estetycznej i – co jest nowością w Gdyni – fizjoterapii stomatologicznej, zajmującej się leczeniem m.in. bruksizmu (zgrzytania zębami).

To zresztą nie jedyna nowość w mieście. Inaczej wygląda tutaj także diagnostyka. Już na pierwszej wizycie pacjenci mogą przejść wieloetapowy Complete Smile Check (CSC), autorski program pozwalający na kompleksowe badanie uśmiechu.

Obejmuje on m.in. RTG, skanowanie 3D wnętrza jamy ustnej, dokumentację fotograficzną uśmiechu, konsultacje z protetykiem i fizjoterapeutą, a także wirtualne interdyscyplinarne konsylium, którego efektem jest plan leczenia. Pacjentom w procesie leczenia towarzyszy opiekun, który w razie potrzeby wyjaśnia zawiłości leczenia, a nawet przypomni o zaplanowanej wizycie.

– Gdyńskie centrum reprezentuje najwyższe standardy leczenia dentystycznego i jest jedną z najnowocześniejszych placówek tego typu na Pomorzu. Z jednej strony, pacjenci decydujący się tutaj leczyć będą mieli możliwość poddania się niezwykle precyzyjnej, kompleksowej, diagnostyce, bazującej na wiedzy i doświadczeniu lekarzy, ale także najnowszych technologiach cyfrowych – mówi lek. dent. Patryk Kononowicz, kierownik medyczny Regionu Północnego.

– Z drugiej strony, będą mieli dostęp do pełnego grona specjalistów, ale także do najbardziej zaawansowanych rozwiązań z takich dziedzin, jak chociażby implantologia, endodoncja czy ortodoncja. Całość dopełni  medycyna estetyczna, coraz częściej wspierająca stomatologię, zwłaszcza, kiedy pacjent przechodzi pełną metamorfozę uśmiechu – dodaje.

Ciekawy koncept centrum, w którym nowoczesna stomatologia łączy się z designem ma jeszcze jedno na celu. - Chcemy pokazać Polakom, że wizyta u dentysty i codzienna higiena jamy ustnej może stać się rytuałem, jednym z wielu, po które sięgamy dbając o zdrowie. Ma do tego przekonać charakter i klimat miejsca, szerokie spektrum leczenia, ale także rozwiązania, takie jak np. komputerowe znieczulenie, dzięki którym wizyta rzeczywiście jest bezbolesna. Pod tym względem nowe centrum pełnić będzie też ważną rolę edukacyjną w regionie – mówi Wioletta Januszczyk.  .

Wraz z nowym otwarciem sieć Medicover Stomatologia dysponować będzie w Polsce ponad 300 fotelami dentystycznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH