PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mazowsze: inwestycja w gabinet stomatologiczny w Dobieszynie

Autor: nieck • Źródło: en
25-06-2021, 12:56
Mazowsze: inwestycja w gabinet stomatologiczny w Dobieszynie Nowy gabinet stomatologiczny ma przyjmować pacjentów od stycznia 2022 r. (fot. Unsplash)
Stary budynek trzeba rozebrać, żeby dokończyć budowę nowego, więc  gabinet stomatologiczny w ośrodku zdrowia w Dobieszynie, zawiesza działalność. Na pół roku.

Co prawda  gabinet stomatologiczny w ośrodku zdrowia w Dobieszynie z końcem czerwca 2021 r., przestaje przyjmować pacjentów (mieszkańcy będą musieli korzystać z placówki w Stromcu), jednak jest to etap przejściowy. Przychodnia wznowi działalność, gdy tylko zakończy się budowa nowego lokum.  

 - Otwarcie nowego ośrodka zdrowia jest planowane na 1 stycznia 2022 roku. Budowa idzie w dobrym tempie - ocenia wójt gminy Stromiec Krzysztof Stykowski.

Nowy ośrodek zdrowia będzie parterowy. Poza gabinetami lekarskimi znajdzie się w nim gabinet stomatologiczny, poczekalnia i rejestracja. Będą pomieszczenia sterylizatorni i całe zaplecze z łazienkami. Budynek ma być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Na budowę ośrodka zdrowia w Dobieszynie Urząd Gminy w Stromcu dostał pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dotacja opiewała na 2 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH